Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #18875, Stěhování do zahraničí

Zdanění při přestěhování do Španělska: Jak to probíhá pro české OSVČ?

22.8.2022 Daně

Dobrý den, uvažují o přestěhování do Španělska. Pracuji online na živnost. Jak probíhá zdanění, pokud pracuji pro české firmy a jsem v Česku vedena jako OSVČ, ale bydlela bych ve Španělsku? Mohu dále danit pouze v Česku? Nebo musím začít podnikat ve Španělsku a přihlásit se k daním tam? Díky

Dobrý den,

při dlouhodobém pobytu ve Španělsku byste se musela registrovat k tamějšímu systému sociálního a zdravotního pojištění. Taktéž činnost vykonávaná ze Španělska pro zahraniční klienty v ČR by se danila ve Španělsku, kde byste byla daňovým rezidentem.