Účet u zahraniční banky, Běžný účet

2.3.2023 Běžný účet

Dobrý den, mám u HSBC Bank v Austrálii konto s AUS dolary. Vím že v Praze je jediné zastoupení, které nepracuje jako normální pobočka, ale v Německu je HSBC poboček víc a tak mě zajímá, jestli můžu na pobočce v Německu provádět běžné úkony (výběr, vklad hotovosti), když konto je vedené u HSBC v Sydney.

Dobrý den,

toto možné není (německá HSBC je zcela jiná právní entita než australská HSBC). Účet u australské HSBC můžete obsluhovat na dálku přes internetbanking. Výběry můžete provádět platební kartou ze všech bankomatů (i v ČR).