Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9210, Udělala jsem správně zaměstnancům roční zúčtování daně?

Udělala jsem správně zaměstnancům roční zúčtování daně?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, dělám mzdovou účetní krátce. Poprvé dělám roční zúčtování zaměstnancům. Potřebovala bych ověřit výpočet, zda jsem ho provedla správně. Zaměstnanec 1-5. 2019 úřad práce. 1.6.nastoupil k nám. Má dítě sleva od 1.6.2019. Hrubá mzda u nás 138 658 Kč. Vyšel mi doplatek +10 380 Kč. Je to správně? Děkuji

Dobrý den,

z těchto údajů nelze ověřit, zda je výpočet správný či chybný. Do výpočtu vstupuje hrubá mzda, odvody, zaplacené zálohy na dani a individuální daňové slevy, resp. snížení daňového základu. Nicméně pokud byl zaměstnanec půl roku na Úřadu práce (tedy nepracoval), spíše ho bude čekat daňový přeplatek než doplatek (z důvodu nevyčerpané slevy na poplatníka).