Ukončení nájmu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
4.1.2019 Reality

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bratr je v insolvenci a bydlel po smrti matky v jejím bytě, který půjde do dražby. Bydlel tam necelý rok a po skončení řízení u notáře měl 3 měsíce na to, aby se odstěhoval z bytu. To mělo být učiněno do 31.1.2019. Bratr se odstěhoval k 1. 11.2018 od té doby má novou smlouvu, nahlásil to notářovi a výboru, který se stará o byty kde bydlel. A nyní chce tento výbor po bratrovi zaplatit nájemné za prosinec a leden i přes to, že už tam nebydlel a vyhrožují, že to předají insolvenčnímu správci. Mě zajímá, co by se stalo kdyby nahlásili, že má bratr u nich dluh? A jestli mi můžete poradit jak to řešit, když s výborem není řeč. Snad to z mého dotazu pochopíte. Děkuji za odpověď. Šárka

Dobrý den,

je byt v osobním nebo družstevním vlastnictví? Kdo je nyní majitelem bytu či podílu v družstvu? Je to právě majitel bytu (družstevník), který je povinen platit poplatky společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ) či družstvu nezávisle na tom, jestli byt užívá či nikoliv.