Ukradli mi peníze z účtu, Běžný účet

20.6.2021 Běžný účet

Dobrý den, dne 16.6. mi byly ukradeny peníze 9 999,99 Kč, kartu mám a nepoužívám min. 3 týdny, nikdo ji neměl, já žádnou certifikaci nepotvrzoval. V tento den a uvedenou dobu jsem na internetu vůbec nebyl (podle historie). Kartu jsem zablokoval a zrušil. Jsem 3. rok u RB - byl jen 20 let u spořitelny, bez jediného problému, uvažuji že se vrátím zpět, protože těch problémů je v posledních 14 dnech více, cca další 4 závažné. Jsem důchodce, žiji z ruky do huby, celý život jsem poctivě makal a tyto problémy nemám zapotřebí. Co mi poradíte? Jaký je Váš názor? Děkuji

Dobrý den,

pokud Vám byly z účtu neoprávněně odečteny peníze, podejte své bance reklamaci. Banka vše přezkoumá a v případě pochybení peníze na běžný účet vrátí. Stejně postupujte v případě ostatních incidentů.

K platbě kartou stačí znát číslo karty, datum expirace a CVV/CVC kód (3 čísla z rubu karty) - pachatel u sebe nemusí mít kartu fyzicky. Pokud jste omylem tyto údaje komukoliv sdělil, banka velmi pravděpodobně reklamaci neuzná.