Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8588, Úmrtí klienta a dědictví

Úmrtí klienta a dědictví, Banka

17.1.2020 Banka

DOBRÝ DEN, NEDÁVNO JSEM ČETL, ŽE NĚKTERÝM BANKÁM V PŘÍPADĚ ÚMRTÍ MAJITELE ÚČTU VEŠKERÉ FINANCE PROPADNOU. NEVÍTE KTERÉ TO JSOU A JAK PRO TAKOVÝ PŘÍPAD SE POJISTIT? STAČÍ MÍT SI MYSLÍM INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ, KE KTERÉMU MÁME NAVZÁJEM PŘÍSTUP, NEBO DOPORUČUJETE JEŠTĚ V BANCE UVÉST NAVZÁJEM SEBE JAKO MANŽELÉ PRÁVO S ÚČTEM DISPONOVAT? MÁME KONKRÉTNĚ OBA EQUA BANKU, S BĚŽNÝM A SPOŘÍCÍM ÚČTEM. MŮŽE BÝT PRÁVNĚ POSTIŽITELNÉ, KDYŽ JEDEN Z MANŽELŮ V PŘÍPADĚ TĚŽKÉ NEMOCI TOHO DRUHÉHO PŘEVEDE FINANCE NA SVŮJ ÚČET, A TEN PAK NÁSLEDNĚ ZEMŘE? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Dobrý den,

není to pravda, majetek zemřelého se vždy stává předmětem dědického řízení, které řeší notář. Nesepsal-li zůstavitel závěť, pak se majetek dělí mezi zákonné dědice (manžel a děti). Nemá-li zůstavitel děti ani manžela, následují sourozenci a další příbuzní (po dětech přebírají práva vnuci). Teprve pokud by se nikdo nenašel, propadá majetek státu (ale rozhodně nezůstává bance).