Velká Británie, Běžný účet

24.7.2018 Běžný účet

Dobrý den, chystám se na delší dobu do Velké Británie a chtěl bych se zeptat, jestli nějaká z britských bank nemá pobočku v ČR, ve které by byla možnost zřídit si účet v librách (a ten poté v zahraničí využívat). Pokud taková možnost není, jaká z českých bank má dle Vašeho názoru nejpříznivější podmínky (cena za vedení účtu, výběr z bankomatu v zahraničí, bezhotovostní převody) pro krátkodobé používání ve Velké Británii? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel žádná z britských bank nemá v ČR pobočku pro obsluhu retailových klientů. Z českých bank doporučuji Equa bank či Air Bank. Obě banky mají vedení účtu a tuzemské transakce zdarma. Equa má v zahraničí levnější výběry z bankomatů (celosvětově 9 Kč) a příchozí platby z UK do ČR (29 Kč), Air Bank odchozí platby z ČR do UK (100 Kč).