Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5477, Vrácení platby a zrušená karta

Vrácení platby a zrušená karta, Banka

20.11.2018 Banka

Dobrý den, prosím o radu. Pokud mi obchodník vrátil platbu provedenou platební kartou přes PayPal a karta byla mezitím zablokována/zrušena (z důvodu jejího zneužití), přijdou mi peníze na účet nebo musím kontaktovat obchodníka, případně PayPal, aby peníze vrátili jinou formou? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

byla-li debetní platební karta zablokována, peníze na běžný účet vrátit nepůjdou (vrátí se zpět obchodníkovi nebo skončí na Vašem Paypal účtu). V prvním případě kontaktujte obchodník a domluvte si jiný způsob vrácení peněz. Ve druhém případě stačí peníze z Paypal účtu převést na běžný účet.