Výplata peněz za akcie, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, obracím se na vaší poradnu, protože popravdě nevím, kam jinam bych se obrátit mohl. Já i má manželka máme ještě jako pozůstatek kuponové privatizace nějaké akcie bývalého Unipetrolu - tedy přesněji již tyto akcie byly vytěsněny a my máme již pouze nárok na výplatu protiplnění. Aby nám však protiplnění bylo vyplaceno, je nutné vytisknout dokument zveřejněný na jejich internetových stránkách a zaslat ho vyplněný dopisem s úředně ověřeným podpisem. To mne však zaráží. Za celý život jsem úředně ověřený podpis potřeboval dohromady jen jednou a to už byla opravdu důležitá záležitost. Můj dotaz tedy je: je takový požadavek vůbec oprávněný? Lze nějak dokument s mým ověřeným podpisem pak zneužít? Přeci jen, pošlu ho poštou a nevím kde skončí. Za případnou odpověď vám budu velmi moc vděčný.

Dobrý den,

pokud by nebyl požadován úředně ověřený podpis, nemá příjemce jak ověřit, že jste dokument podepsal skutečně Vy. O výplatu peněz by tak vaším jménem mohl požádat cizí člověk. Úředně ověřený podpis Vám zajistí na každé pobočce Czech Pointu (tedy skoro na každé poště) za 30 Kč.