Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20467, Vyplatí se mi podat daňové přiznání?

Má smysl podat daňové přiznání, i když nemám žádné odpočty? Jak vyplnit ukončení pracovního poměru?

25.1.2023 Daně

Dobrý den, do konce září 2022 jsem byla zaměstnaná na HPP. Od té doby jsem na úřadu práce. Má pro mě smysl podávat daňové přiznání, když nemám žádné odpočty? A jak to podat? Nenašla jsem kolonku pro vyplnění zaměstnavatele na online formuláři, tak nevím jak v daňovém přiznání vyplnit ukončení pracovního poměru. Děkuji.

Dobrý den,

daňové přiznání za rok 2022 určitě podejte. Během 3 měsíců nezaměstnanosti (říjen-prosinec) jste nečerpal daňovou slevu na poplatníka, na kterou má nárok každý (2 570 Kč/měsíc). Pokud jste neměl extrémně nízké příjmy, byla Vám během HPP srážena záloha na daň z příjmu - budete tak pravděpodobně mít daňový přeplatek až 7 710 Kč. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání