Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11298, Vyživovací povinnost k dětem a sleva na děti

Vyživovací povinnost k dětem a sleva na děti, Daně

23.9.2020 Daně

Dobrý den, s přítelkyní plánujeme svatbu. Ona má z prvního manželství 2 děti ZTP/P, otec platí alimenty. Přítelkyně pobírá příspěvek na péči na děti obě 4. stupeň, já jsem bez dětí. Můžu si požádat o slevu na dani na děti, i když budou pouze tzv. vyženěné? Pokud se nemýlím, budu je tedy vyživovat i já. Dětem zůstane jejich původní příjmení. Budeme žít ve společné domácnosti.

Dobrý den,

slevu na dani můžete uplatnit i na nevlastní děti druhého z manželů, kteří s Vámi žijí ve společné domácnosti. V rámci Zákona o dani z příjmu se na takové děti hledí jako na vyživované, nicméně v pravém slova smyslu svatbou vyživovací povinnost vůči dětem partnerky nezískáváte.