Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #9325, Založení účtu online pro cizince

Založení účtu online pro cizince, Běžný účet

MR

Zdravim, som občan SR a trvalý pobyt na SR. Chcel by som si online otvoriť v CZ bezný učet ako fyzická osoba. Ktora banka v CZ to poskytne?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pro založení účtu plně online je třeba mít v ČR jiný běžný účet, ze kterého by se na nově zakládaný účet poslala konfirmační platba. Jinak je třeba podepsat smlouvu o vedení účtu, kterou banky v rámci ČR posílají kurýrem zdarma. Založení účtu online ze zahraničí banky nenabízejí.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

15.7.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Našetřit si třeba na dovolenou a přitom ochránit peníze před inflací? Na něco takového můžete v nejbližší době zapomenout. Úroky na spořicích účtech i termínovaných vkladech totiž dál klesají. Jen málo jich v současnosti dosáhne alespoň na 1 %. A podle všeho se situace jen tak nezlepší.

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

V

#10706, Odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna, 16.7.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně zrušení hypotéky. Smlouvu jsme podepsali 29.5. Během 14 dní spadla úroková sazba u jiné banky o půl procenta, tudíž jsme si mysleli, že smlouvu bez udání důvodu zrušíme. Zrušení jsme poslali mailem 12.6. s oběma podpisy. Banka po nás přesto chce 3% z nevyčerpané částky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dle smluvních podmínek většiny bank se výpověď úvěrové smlouvy podává druhé stráně výhradně písemnou cestou (sepsání výpovědi na pobočce nebo doporučený dopis). Pravděpodobně tak nestačilo poslat email. I z těchto důvodů (propad úrokové sazby, atd.) doporučuji hypotéku vždy řešit za asistence hypotečního poradce, který by Vám s těmito záležitostmi odborně poradil.

#10705, Vysoký poplatek předem za nebankovní půjčku, Podvod, 16.7.2020

Dobrý den, chtěl jsem si vzít půjčku, ale nejdříve jsem musel zaplatit 12 000 Kč poplatek, což jsem zaslal na účet. Hned jak jim to přišlo, zaslali mi smlouvu, kterou jsem podepsal a hned jim ji poslal zpátky přes email s tím, že ve smlouvě je psáno, že půjčka bude vyplacena investorem do 20 dnů. Už je to 22. den a půjčka žádná nepřišla. Co mám teď dělat? Mám podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, kdy Vám někdo slíbí půjčku, práci či cokoliv jiného za vysoký poplatek placený předem, peníze od Vás vybere, ale slíbenou službu neposkytne. Na pachatele podejte trestní oznámení a pro příště si pamatujte: 1) Za sjednání půjčky dnes poplatky účtuje málokdo (a už vůbec ne předem a v této výši). 2) Na půjčování peněz máme přes 30 bank (nikdy si nepůjčujte peníze u takto nesolventních nebankovních poskytovatelů půjček). Ani po podaném trestním oznámení totiž není šance na vrácení peněz velká. Podvodník se bude bránit, že vaši žádost důkladně za poplatek posoudit a zhodnotil, že nejste dostatečně bonitní, a proto Vám půjčku nemohl poskytnout. 

M

#10704, Hypotéka a půjčka po insolvenci, Hypoteční poradna, 16.7.2020

Dobrý den, prosím Vás, zajímají mne dvě věci. Jsem po insolvenci, která trvala necelé dva roky. Uhradil jsem 100% svých závazků. Jaká je šance na hypotéku u bankovní popřípadě nebankovní společnosti? Druhý dotaz bude mít vliv pro aktuální posouzení žádosti o hypotéku. Kdybych si vzal vozidlo potřebné k dopravě do zaměstnání na splátky? Mám potvrzeno, že vozidlo po insolvenci problém není. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, nebankovní společnosti hypotéky neposkytují (pouze banky). 4-5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo peníze nepůjčí (nedostane ani půjčku na auto ani hypotéku). Nechcete-li do znovu dostat do osobního bankrotu, vyhněte se nebankovním poskytovatelům půjček obloukem.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 700 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR