Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #9325, Založení účtu online pro cizince

Založení účtu online pro cizince, Běžný účet

MR

Zdravim, som občan SR a trvalý pobyt na SR. Chcel by som si online otvoriť v CZ bezný učet ako fyzická osoba. Ktora banka v CZ to poskytne?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pro založení účtu plně online je třeba mít v ČR jiný běžný účet, ze kterého by se na nově zakládaný účet poslala konfirmační platba. Jinak je třeba podepsat smlouvu o vedení účtu, kterou banky v rámci ČR posílají kurýrem zdarma. Založení účtu online ze zahraničí banky nenabízejí.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na zasíťování pozemku: Vodovodní a kanalizační přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Vodovodní a kanalizační přípojka

30.7.2021, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést vodu a kanalizaci. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Stavební řízení bude rychlejší. Poslanci schválili nový stavební zákon

Stavební řízení bude rychlejší. Poslanci schválili nový stavební zákon

28.7.2021, Reality, Autor: Marek Hadač

Rychlejší a bez nutnosti chodit na úřad. Takové má být zanedlouho vyřizování stavebního povolení. Poslanci totiž v polovině července schválili nový stavební zákon, který stanovuje přísnější lhůty na vydání stavebního povolení a počítá i s digitalizací celého řízení. Platit má od července 2023.

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

27.7.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typů spotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž mate svým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze. Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel daných zákonem o spotřebitelském úvěru. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

E

#14950, Jak vybrat penzijní spoření?, Spoření, 30.7.2021

Dobrý den, chci si založit penzijní spoření s měsíčním vkladem 1 000 Kč, zaměstnavatel bude přispívat 500 Kč. Kde bude nejlepší toto založit? Účet mám u Komerční banky a u Air Bank. Předem děkuji za radu.

Dobrý den, penzijní spoření vybírejte dle očekávaných výnosů a rizik. Na trhu máme 8 penzijních společností a každá poskytujte 3 různě rizikové fondy s různě vysokými výnosy (konzervativní fondy, vyvážené fondy, dynamické fondy). Není podstatné, u které banky máte běžný účet (Air Bank vlastní penzijní spoření nenabízí, pouze přeprodává produkty jiných společností). 

LF

#14949, Insolvence, Exekuce a insolvence, 30.7.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možné si vzít mobilní paušál, když jsem v insolvenci.

Dobrý den, možné to je, resp. zákon Vám to nezakazuje, ale většina operátorů dlužníkům v insolvenci služby na dluh (paušál) neposkytne. 

H

#14948, Spořicí účet a AML, Spoření, 30.7.2021

Dobry den, muj dotaz se tyka zalozeni sporiciho uctu u banky Creditas. Ziji trvale v zahranici a bylo mi bankou sdeleno, ze krome prokazani totoznosti 2 doklady s fotkou plus doklad o me trvale adrese v zahranici je treba, abych vyplnila Prohlaseni o danove rezidenci vc. DIC (jde o formular) a rovnez AML dotaznik pro FAU. Tady v tomto dotazniku je dotaz na ocekavany mesicni obrat. Chci na tento ucet prevest prostredky, ktere mam nyni na SU u UniCredit Banky. Nevim, co je mysleno ocekavanym mesicnim obratem. Take v tomto dotazniku je dotaz na dalsi financni instituce (jsou zde vyjmenovany ceske banky). Je mou povinnosti dat bance Creditas vedet, ze mam napr. BU u jine ceske banky ? Dekuji.

Dobrý den, očekávaným měsíčním obratem se rozumí částka, kterou budete průměrně na spořicí účet měsíčně ukládat. Banka má povinnost Vám na základě platné AML legislativy dát k vyplnění AML dotazník a Vy máte povinnost tento dotazník pravdivě vyplnit (nejedná se o libovůli banky).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR