Platba

Zapomenutý VS, Platba

Dobrý den, odeslal jsem platbu za zálohovou fakturu, ale zapomněl jsem napsat variabilní symbol. Tak nevím. Volal jsem tam do firmy a prý že počítač to bez toho VS nepřiřadí, že musím čekat, až mi to banka vrátí.

Jaroslav B. Před 21 hodinami

Dobrý den, bez VS bude platba připsána na bankovní účet příjemce, ale příjemce nepozná, kdo platbu odeslal (to se páruje právě dle VS). Absenci VS je třeba vykomunikovat s příjemcem platby - společně platbu dohledáte a přiřadíte k Vaší faktuře. VS je v platební styku nepovinný, banky platby bez VS automaticky nevrací. 

Petr Jermář
Petr Jermář, Hlavní analytik Banky.cz Před 21 hodinami
Jak hodnotíte odpověď?
0x
0x