Jak dlouho zůstává negativní záznam v registru dlužníků SOLUS a jak ho získat?

13.6.2022 Ostatní

Dobrý den, dle informací jsem nalezl, že negativní záznam dostanete, když máte dluh nejméně 500 korun a dobu splatnosti jste překročili minimálně o 30 dní. U dluhů za energie nebo telefonní služby zůstává záznam v registru ještě 1 rok po splacení, u půjček dokonce 3 roky. O dřívější vymazání z registru dlužníků SOLUS můžete požádat jen v případě, že jsou údaje nepravdivé. Pokud je to méně než 30 dní, záznam se do registru nedostane či jak to prosím je? Nebo záleží vždy na instituci? Děkuji

Dobrý den,

i splátka opožděná o méně než 30 dní se bere jako negativní a dostanete o tom patřičný záznam do BRKI/NRKI (půjčky se uvádějí v těchto dvou registrech, SOLUS je spíše pro energie a služby).