Banka tvrdí, že má partner negativní záznam, ale výpisy z registrů jsou čisté. Jak je možné, že se záznam nenašel?

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.5.2019 Půjčka

Pokračování dotazu č. 6628: Dobrý den, k vaší odpovědi. Partner má smlouvu na dobu neurčitou. Když jsme si nechali vyhotovit výpisy z registrů na portálu CBCB a Solus, je to čisté, žádný záznam. I přesto mu banka sdělila, že má negativní záznam. Přitom nikdy od banky půjčku neměl. Je možné někde ten záznam dohledat, když ve výpisu nic není? Jsme z toho zoufalí. Může nám banka třeba i na žádost napsat, kde a kdy ten údajný záznam vznikl? Rádi bychom se dozvěděli, co je kde za problém. Moc děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Doporučuji ještě zkontrolovat Nebankovní registr (NRKI/CNCB). Dnešní super-korektní doba bohužel brání odmítnutým žadatelů (o půjčku, zaměstnání, atd.) dozvědět se skutečný důvod odmítnutí. Banky i zaměstnavatelé se tím brání potenciálním žalobám, kdy se neúspěšní žadatelé odvolávají na diskriminaci všeho druhu.