Jaké jsou podmínky pro podání daňového přiznání a co znamená roční zúčtování daně od zaměstnavatele?

20.12.2021 Daně

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda za níže uvedených podmínek musím podávat daňové přiznání nebo bude postačovat roční zúčtování daně od zaměstnavatele. Nemám hypoteční úvěr. Nedosahuji na snížení daňového základu z penzijního spoření. Nemám jiné příjmy (pronájem nemovitostí, vedlejší pracovní poměr atd.). Nepřesáhl jsem příjmy z kapitálového majetku - 100 000 Kč. Obdržené dividendy ze zahraničí jsou 50 EUR. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud byly dividendy vyplaceny firmou, která není daňovým rezidentem v ČR, ale je ze země, která má s ČR uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění, dividendy byly pravděpodobně zdaněny již v zahraničí (a to sazbou vyšší než v ČR 15%) - takovýto již jednou zdaněný příjem v ČR znovu danit nebudete a zaměstnavatel Vám bude moci provést roční zúčtování daní.