Jak přiznat daně z úroků z kryptoměn v daňovém přiznání?

2.1.2022 Daně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přiznání daní z kryptoměn. Ve službě Celsius network držím krypta, nebyly převedeny do fiat měny. Každý týden mi ale připisují úroky (odměny), ty zdanit/přiznat musím, je to asi za 2 USD (44 Kč). Četl jsem, že se to musí přiznávat bez ohledu na částku. Mohl by mi s tím někdo pomoct, jak to přesně uvést a započítat do daňového přiznání? Co se týče správného kurzu a podobně? Děkuji.

Dobrý den,

zisk z kryptoměn se skutečně danit musí bez ohledu na výši zisku (není zde žádné osvobození pro příjmy "do" jako např. u akcií), nicméně roční zisk 44 Kč (daň cca 6-7 Kč) bych osobně neřešil. Jestli byla tato částka myšlena jako týdenní zisk (ročně tedy cca 2 500 Kč), pak už to má smysl řešit.

Ohledně kurzů - je více možností (jednotný kurz dle MF, středové kurzy ČNB). U takto malého množství a vysoké frekvence by se Vám pravděpodobně více vyplatil jednotný kurz MF. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn