Jak ovlivní příjem z kryptoměny mé zdanění jako OSVČ?

16.2.2022 Daně

Dobrý den, zajímá mě, jako OSVČ mám paušální daň do 1 milionu. Pokud můj roční příjem z práce bude pod milion korun (cca 900 000 Kč) a zároveň vydělám na kryptoměně cca 200 000 Kč, budu mít příjem přes 1 milion korun. Dostávám se tedy automaticky do DPH? Nebo lze zdanit 15% kryptoměnu? Děkuji za radu.

Dobrý den,

obchodování s kryptoměnami se nepočítá do limitu 1 mil. Kč pro plátce DPH. Nemusíte se tak registrovat jako plátce DPH. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn