Play to Earn: Jak vydělat peníze hraním her na blockchainu?

18.11.2021 Daně

Dobry den, cital som Vas clanok ohladne kryptomen a daneni. A mal by som k tomu otazku. Jedna sa o relativne novy fenomen 'Play to earn' her. V podstate su to hry na blockchainu, kde hrac si kupuje rozne NFT a podla toho pasivne ci aktivne (klikanim par krat na par tlacitek za den) si 'vydela' nejake mnozstvo tokenu. Aby som uviedol priklad, treba jedna zo znamejsich her je Axie Infinity. Najvice se to podoba podla mna na tezbu krypta, ale rozhodne to neni jedno a to same. Dokazali by ste poradit ohladom tohoto smeru? Mne pride fakt blbe si spravit zivnost na to, ze za den si zarobi clovek par dolarov. Dakujem a zdravim Tamas

Dobrý den,

pro tyto nové způsoby výdělků z kryptoměn (hry, staking, atd.) ještě není ustálená best practice. Doporučuji postup konzultovat s vaším Finančním úřadem.