Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16228, Zdanění malého příjmu

Zdanění malého příjmu, Daně

31.12.2021 Daně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně nft her.  Jelikož jsem zde vydělal už přes 20 000 Kč v bitcoinu, tak bych se chtěl zeptat, jak zdáním zadarmo získané krypto pomocí hry (bez přeprodáváni nft) a jestli se tam odvádí společně s DPH i zisk s kapitálového zisku? Díky za odpověď přeji příjemný den.

Dobrý den,

příležitostné příjmy do 30 000 Kč/rok se nedaní. Nepříležitostné příjmy nad tuto hranici je třeba uvést v daňovém přiznání (daníte ekvivalent BTC v Kč dle kurzu ze dne připsání BTC na váš účet). Při následném prodeji BTC daníte případně i zisk/zhodnocení BTC (rozdíl mezi prodejní cenou a nabývací hodnotou).