Jak funguje zdanění příjmů z reklam v mobilních hrách v aplikaci Google Play? Potřebuji živnostenský list?

4.11.2022 Daně

Dobrý den, chci vydat mobilní hru v aplikaci Google play, kde by jsem měl vydělat nějaké peníze z reklam. Jak tady funguje zdanění? Musím mít živnostenský list?

Dobrý den,

bude se jednat o soustavnou činnost za účelem zisku, pro což budete potřebovat volnou živnost. Zisk (rozdíl mezi příjmy a výdaji) následně zdaníte.