Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11580, Zesplatnění nebankovní půjčky

Zesplatnění nebankovní půjčky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.10.2020 Půjčka

Dobrý den, syn si půjčil peníze u nebankovní společnosti. Kvůli koronaviru přišel o práci, tak nemohl splácet. Teď mu přišlo od vymáhací společnosti B4B inkasso, že do 3 dnů má zaplatit částku i s úroky 32 932 Kč. Což je samozřejmě nemožné, protože peníze nemá. Teď má novou práci a chtěl se domluvit na splátkách, ale řekli, že to nejde, jedině 10 000 Kč jedna splátka, což je více jak půl jeho platu. Za toho situace by se dostal opět do finanční tísně. Prosím o radu co má dělat. Když bude platit 3 000 Kč pravidelně, nedostane se do exekuce? Děkuji za radu.

Dobrý den,

je třeba se zkusit s vymáhací agenturou dohodnout na kompromisu a splátkovém kalendáři nebo se s největší pravděpodobností připravit na exekuci. Banky se snaží v těchto případech vycházet vstříc a splátkový kalendář 3 000 Kč/měsíc by nebyl problém dohodnout. Naopak cílem většiny nebankovek není splácejí klient ale doživotní dlužník v exekuci. Proto nejenom my (ale i mnohé organizace na ochranu spotřebitele) neustále varujeme před nebankovními půjčkami. Pro příště důrazně doporučuji si peníze půjčovat výhradně u bank.