Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3915, Zrušení účtu bankou v Německu

Zrušení účtu bankou v Německu, Běžný účet

14.10.2017 Běžný účet

Dobrý den, v červnu 2017 jsem založil účet v Německu u Postbank, mam pouze české občanství. Zapomněl jsem dodatečně vyplnit a zaslat formulář, který vyžadují. Na pobočce mi 11.10. 2017 oznámili, že z důvodu nezaslani formuláře mi v srpnu přišel dopis, ať nahlásím účet, kam mi prevedou prostředky a k 9.10 2017 bude účet zrušen. Tento dopis jsem necetl, jelikož pracuji v zahraničí a v Česku jsem ještě nebyl. Po té mi bylo sděleno že účet už je zrušen a peníze tam nejsou. Co mohu dělat?

Dobrý den,

kontaktujte Postbank a domluvte se na výplatě peněz, které se ke dni zrušení účtu nacházely na účtu (peníze se určitě neztratily, jen čekají na potvrzení čísla účtu, kam mají být zaslány). Evropské banky musejí dodržovat přísnou AML legislativu (proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu). V praxi jde do určité míry o formality, kdy při zakládání účtu musí každý čestně (leč písemně) potvrdit, že není např. politicky exponovanou osobou, atd. Ovšem pokud tato potvrzení (formuláře) bance nedodáte, nemůže Vám banka své služby poskytovat.