Ztráta v Bitcoinu, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, dne 11.7. 2022 jsem investoval do Bitcoinu na stránce Etoro částku 5 002 Kč. 27.7.2023 mi vrátili zpátky 4 821 Kč a moje otázka zní - musel jsem ze zákona tyto peníze zdanit? Případně i žádám o pomoc, co mám teď dělat. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

daní se pouze zisk. Neboť jste dosáhl ztráty, nemáte povinnost příjem z prodeje BTC zdanit. V případě zisku (příjem v roce 2023) byste zisk danil v rámci daňového přiznání za rok 2023 (v březnu 2024). Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn