Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Budova

Budova


Definice Budova

Je trvalá nadzemní stavba sloučená se zemí pevným základem, která je tvořena obvodovými stěnami a střešní konstrukcí. Budova musí obsahovat nejméně dva prostorově uzavřené užitkové prostory (jedinou výjimkou je hala).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Budova

JS

#9053, Chybné číslo účtu, Platba, 24.2.2020

Prosím vás, zadal jsem platbu z Neterapay účtu na svůj bankovní. Za lomitkem mám mít /0600 ale když mně přišel ověřovací mail, tak tam byl účet zobrazen /600 - přijdou ty peníze? Nebo je to problém když tam chyby ta nula? Ale bylo tam jinak že platba proběhla úspěšně. Žel na účet nic nepřišlo. Mockrát vám děkuji.

Dobrý den,

chybně zadaný kód banky je bohužel značným problémem - je vysoká pravděpodobnost, že platba do cíle nedorazí. Upřímně se divím, že tato platební služba nemá zabudovanou kontrolu správnosti bankovních kódů (dnes standard).

AC

#8306, Nevyčerpání hypo a odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna, 17.12.2019

Dobrý den, začínáme stavět dřevostavbu a v srpnu jsme podepsali smlouvu na hypotéku s UniCredit Bank, ale před necelým měsícem jsme zjistili, že nemůžeme čerpat, ze nám to banka nedovolí kvůli tomu, že jsme nevyčerpali procenta a ta procenta by znamenala půlku z vypůjčené částky a to nám při podpisu nikdo neřekl. A tak jsme pátrali dal a zjistili jsme, že je ta smlouva špatně postavená ne na dřevostavbu ale na zděny barák a tak bych se chtěla zeptat, jestli můžeme odstoupit od smlouvy, popřípadě jestli bude nějaká sankce, když jsme ještě ani nezačali čerpat. Děkuji za radu.

Dobrý den,

banky obvykle účtují pokutu ve výši 5% z nevyčerpané částky. Máte-li sjednanou hypotéku např. na 3 mil. Kč a nakonec jste z ní nic nečerpali, zaplatíte odhadem 150 000 Kč. Nevyhovují-li Vám současné podmínky čerpání, zkuste s bankou vyjednat nové, které by více odpovídaly budování dřevostavby. Banky mají zájem peníze půjčovat, snad se Vám podaří najít přijatelný kompromis a nebude nutné odstupovat od smlouvy.

MS

#7929, Hypotéka na stavbu RD, Hypoteční poradna, 6.11.2019

Dobrý den, s přítelem chceme stavět RD, pozemek kupuji za svoje peníze a budu ho vlastnit jen já. Přítel před stavbou dostane podíl, aby mohl žádat o hypotéku. Snižuje bonitu to, že já v době žádosti nebudu mít žádný příjem? Pravděpodobně budu na ÚP kvůli dokončení studia. Zatím mám částečný úvazek, přítel je normálně zaměstnán. Lze, aby o hypo žádal přítel a já měla 50% nárok na dům, ale 0% dluhu? Počítá se pozemek do 10-20% vlastních zdrojů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

RD je nedílnou součástí pozemku, tedy spoluvlastnický podíl na pozemku a RD musí být stejný. Přítel o hypo může žádat sám, ale nemá-li jinou nemovitosti k ručení, bude muset ručit Vaším pozemkem a budovaným RD (v případě nesplácení by banka prodala Váš majetek, přestože byste nebyla žadatelem o úvěr). Pozemek se počítá jako vlastní zdroje, takže můžete dosáhnout i na 70% hypotéku. Nulový příjem samozřejmě bonitu snižuje, banka u žadatelů o hypotéku vyžaduje mimo příjmu i pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě.

Shrnuto - můžete být 50% vlastníkem pozemku/RD a nebýt vázána v hypotéce, nicméně pozemkem/RD se bude ručit za hypotéku (což by mělo v případě nesplácení, rozchodu či jiných životních událostí závažné komplikace).

ŠV

#6721, Koupě pozemku se stavbou bez čísla popisného, Reality, 4.6.2019

Dobrý den, syn kupuje přes RK pozemek, na kterém stojí zdevastovaná budova. Nemá parcelní číslo, zůstala tam po bývalém JZD, které zaniklo a budova nebyla zařazena do vypořádání, tudíž nemá majitele. Pozemek pod budovou je ale v majetku prodávajícího, čili je předmětem koupě. Je tato situace nějak řešitelná? A jak se máme zachovat? Díky za odpověď.

Dobrý den,

není-li stavba zapsána v katastru, nemá-li majitele a je mizivé či záporné hodnoty, pak bych to bral jako příslušenství pozemku, který kupujete. Nezapomeňte tuto situaci promítnou do kupní ceny, demolice není vůbec laciná záležitost (vysoké poplatky za skládkování suti).

JK

#6044, Sleva na dani za úroky z úvěru, Daně, 19.2.2019

Dobrý den, je možné uplatnit slevu na dani ze stavebního úvěru, když mám jinou trvalou adresu než tu, kde rekonstrukce ze stavebka probíhá? Musí tedy být trvalá adresa shodná s tou, na které probíhá rekonstrukce ze stavebního úvěru? Díky

Dobrý den,

slevu na dani z příjmu ve výši 15% ze zaplacených úroků je možné využít pokud úvěrem (hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření) řešíte své bytové potřeby. Není nutné mít na dané adrese trvalé bydliště, což v některých situacích ani není možné (např. teprve probíhající výstavba). Musíte však případně doložit, že rekonstrukcí skutečně řešíte své bytové potřeby. Slevu na dani tak nelze využít v případech, kdy kupovaná, budovaná či rekonstruovaná nemovitost bude sloužit např. k podnikání či pronájmu.

Články o Budova

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

17.1.2020, Spoření

…ance dostanete zpět. A jestli se vám tovůbec podaří. Některé klienty v této souvislosti odrazujetaké špatná pověst, kterou si družstevní záložny vybudovaly v devadesátýchletech minulého století. Tehdy nebyly krachy kampeliček ničím výjimečným. Ařada lidí kvůli tomu přišla o peníze. V současnos…

Životní pojištění má jen polovina Čechů. Podívejte se, proč si ho sjednat a jak ho nastavit

Životní pojištění má jen polovina Čechů. Podívejte se, proč si ho sjednat a jak ho nastavit

7.10.2019, Pojištění

Daleko za zahraničím. Taková je situace v České republice zpohledu životního pojištění. Zatímco například v Německu ho má skoro každý, vČesku je to jen necelá polovina lidí. Správně nastavená pojistka přitom dokážeusnadnit i nejtěžší situace. Podívejte se, kdy životní pojištění sjednat a jak h…

Patagonie – Destinace, která se vyplatí

Patagonie – Destinace, která se vyplatí

18.2.2019, Komerční sdělení

… Zdedoporučujeme jedno z nejzajímavějších ubytování Jižní Ameriky, lodge TierraPatagonia. Nachází se na jižní hranici parku Torres del Paine. Jeho budovapřipomíná mimozemskou stavbu. Ve skutečnosti však design vychází z nákresůCharlese Darwina, který zkoumal fosilie dávného života na březích n…

Pojištění schopnosti splácet u hypotéky

Pojištění schopnosti splácet u hypotéky

4.7.2018, Pojištění

Nabízí Vám bankaslevu z úrokové sazby za sjednání pojištění schopnosti splácet? Na první pohledlákavá nabídka se nemusí vždy vyplatit. Pojďme se blíže podívat na jednotlivédruhy připojištění. Pojištění schopnosti splácetKaždý klient jenžsi sjedná hypoteční úvěr by se měl zajistit pro případ ne…

Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek

27.10.2017, Hypotéka

…ho plánu, z čehož lze využití pozemku vyčíst. K pozemkumusí být také zřízen bezproblémový přístup, nejlépe přímo z veřejné komunikace,a musí mít vybudované inženýrské sítě, případně účelem úvěru musí být jejichvybudování. Hypoteční kalkulačka- snadno a rychle si spočítejte svoji hypotéku! Sam…Rychlé odkazy

Banky v ČR