Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Nebytový prostor

Nebytový prostor

Definice Nebytový prostor

Jedná se o místnost nebo soubor místností, které jsou podle stavebního úřadu určeny na jiné využití než na trvalé bydlení. (kancelář, obchodní prostory, garáž, sklady, restaurace apod.)


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Nebytový prostor

M

#8486, Hypotéka a sleva na dani za úroky, Daně, 9.1.2020

Dobrý den, rekonstruovali jsme byt ve kterém bydlíme, na rekonstrukci jsme si vzali s přítelkyní hypotéku, ručíme tím bytem (byt vlastní přítelkyně), hypotéku splácím já, přítelkyně momentálně nemá příjmy, je na rodičovské - hypotéku jsme žádali společně, ve smlouvě i v potvrzení o zaplacených úrocích jsme oba dva - v bytě žijeme s přítelkyní a naším dítětem, přítelkyně a dítě tam má trvalé bydliště, já zatím ne. Je možné abych si v tomto případě odečetl zaplacené úroky z daňového základu? Přijde mně že podle §15 zákona o dani z příjmu odstavec 3e by to mělo být možné: " údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu, bytu v nájmu nebo v užívání nebo jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru," Ve spoustě článků se zmiňuje podmínka vlastnictví, ale tu v zákoně najít nedokážu.

Dobrý den,

v zákoně vlastnictví výslovně zmíněno není, ale výklad legislativy Finančním úřadem jej v praxi vyžaduje. Snížení daňového základu o zaplacené úroky za hypotéku Vám tak FÚ bez vlastnictví nemovitosti pravděpodobně neuzná.Banky v ČR