Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Podlaží

Podlaží


Definice Podlaží

Je vyjádření úrovně stavby, které je buď pod úrovní země a to se nazývá pozemní podlaží (vždy číslované shora dolů) a nebo podlaží v úrovni terénu, nebo nad terénem které se označuje jako nadzemní podlaží (číslované ze spodní části k horní).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.58 %

Dotazy v poradně k Podlaží

MK

#8568, Daň z nabytí nemovitosti a směrná hodnota, Daně, 15.1.2020

Dobrý den, koupil jsem řadový rodinný dům a chtěli jsme řešit daň z nabytí formou směrné hodnoty, ale na finančním nám řekli, že musíme mít odhad. Dům má přízemí na úrovni silnice a dvě nadzemní podlaží.

Dobrý den,

odhad je vyžadován pouze u nemovitostí, kde není možné určit směrnou hodnotu (např. zemědělská půda bez BPEJ). V ostatních případech je volba na Vás (směrná hodnota nebo odhad).

KS

#7756, Daň z nabytí nemovitosti a pozemek, Daně, 16.10.2019

Dobrý den, v červnu 2019 jsme koupili pozemek s hrubou stavbou rodinného domu (základy, obvodové a vnitřní nosné zdi, dvě podlaží, střecha). Stavba zahájena roku 2008, dům nikdy nebyl užíván a v katastru zapsán doposud není. Máme platit daň z nabytí nemovitosti i z hodnoty hrubé stavby?

Dobrý den,

od daně z nabytí nemovitosti je osvobozen první převod do 5 let od momentu kolaudace nebo započetí užívání. Přijde na to, jak je napsaná kupní smlouva a jestli byste dokázali vyargumentovat započetí užívání doposud nezkolaudované stavby. 

Články o Podlaží

Daň z nemovitosti

Daň z nemovitosti

17.1.2016, Daně

… stojící starou plechovou garáž na zahradě.  Základní vypočtená daň (jednotková daň za metr x výměra + u staveb příplatek za každé další nadzemní podlaží) se následně násobí místním koeficientem (1-5), který stanovuje obec, a koeficientem dle počtu obyvatel (1-4,5), který stanovuje zákon. Te…

Novela stavebního zákona

Novela stavebního zákona

2.11.2015, Reality

…íme rodinný dům Rodinný dům je definován jako stavba, kde je aspoň polovina podlahové plochy obytná a má maximálně jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží (+ podkroví). Současný stavební zákon pak dělí rodinné domy na jednoduché a složité podle zastavěné plochy (nikoliv např. podle obytné plo…

O rozúčtování topných nákladů a ceně nemovitosti

O rozúčtování topných nákladů a ceně nemovitosti

24.7.2012, Reality

…ntů podle toho, na jakou světovou stranu je pokoj orientován, vjakém patře se nachází, atd. Tomu kdo má okna na sever a bydlí vprvním či posledním podlaží se sníží skutečná spotřeba o desítky procent a naopak těm, co mají okna na jih a bydlí mezi prvním a posledním patrem se spotřeba zvýší. V…Banky v ČR