Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Rekreační objekt

Rekreační objekt


Definice Rekreační objekt

Je budova, která slouží k odpočinku nebo-li rekreaci a jedná se jak o rekreační chalupu, rekreační chatu tak také například penzion nebo hotel.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Rekreační objekt

V

#10095, Hypotéka, sleva na dani za úroky a zdanění pronájmu, Daně, 16.5.2020

Dobrý den, na hypotéku kupují rekreační objekt, kde budeme bydlet 1/2 roku a zbylou část roku jej budeme pronajímat. Již bydlíme v bytě koupeném na hypotéku a o úroky snižuji svůj daňový základ (jsem zaměstnanec). Mohu úroky z hypo na chatu odečíst také z daň. základu, když ji budu částečně obývat? Pokud nikoliv, je možné příjmy z pronájmu ponížit o uhrazené splátky hypotéky (tzn. náklad) a další náklady spojené s provozem chaty, které budou v sumě vyšší než příjmy, abych nehradil žádnou daň z tohoto příjmu z pronájmu? Děkuji.

Dobrý den,

od základu daně je možné odečíst úroky zaplacené za hypotéku, pakliže nemovitost vlastníte a užíváte ji k řešení svých bytových potřeb. Budete-li v chatě půl roku bydlet a půl roku ji pronajímat, bude možné si odečíst polovinu úroků.

Příjmy z pronájmu je třeba řádně zdanit. Můžete využít výdajový paušál nebo uplatňovat skutečné náklady. Mezi skutečné náklady je možno zahrnout odpisy a zaplacené úroky, ale nikoliv celou splátku úvěru (splátka jistiny není uznatelným nákladem).

MA

#8606, Daň z nabytí nemovitosti a znalecký odhad, Reality, 18.1.2020

Pokračování dotazu č. 8533: Dobrý den, napsali jste mi, že musím mít posudek na zemědělský pozemek, který nemá BPEJ. Jedná se ale o rekreační objekt! Posudek bude mít určitě nižší hodnotu než je v kupní smlouvě. Proč ho musím platit, když FÚ bude postupovat podle kupní smlouvy? Už tak je daň vysoká a ještě k tomu cena posudku, který potřebuje stát je nemorální. Kolik tedy zaplatím? 4% z kupní ceny + cenu posudku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

FÚ nemůže při vyměřování daně z nabytí nemovitosti postupovat čistě dle kupní smlouvy, jinak by si lidé začali přeprodávat nemovitosti za nižší ceny a vyrovnávali se bokem (aby ušetřili na dani). Pro kontrolu kupní ceny (jestli není zcela mimo realitu) se používá směrná hodnota nebo znalecký posudek. Nelze-li určit směrnou hodnotu (např. protože kupovaná zemědělská půda nemá BPEJ), je třeba jít cestou posudku. Mně osobně se výše ani princip daně z nabytí nemovitosti nelíbí, ale s tím nic nenaděláme. Je třeba respektovat platnou legislativu. 

M

#7864, Úvěr na rekreační objekt, Hypoteční poradna, 29.10.2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti, jak financovat zahrádku s chatičkou. Je v OV. S manželem máme hypotéku na byt a máme možnost a chceme koupit chatičku. Vím, že se na to dá použít klasická půjčka na cokoli, ale ta je jen na 8-10 let. Jsou i jiné možnosti půjčky? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je-li Vámi kupovaný rekreační objekt trvale obyvatelný a má-li číslo popisné, šlo by na něj čerpat i klasickou hypotéku s úrokem cca 2% a splatností až 30 let. Alternativně úvěr ze stavebního spoření, který má oproti půjčce taktéž nižší úrok a delší splatnost. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi podrobně probereme a navrhneme nejlepší možné řešení.

PB

#7750, Hypotéka na rekonstrukci rekreačního objektu, Hypoteční poradna, 16.10.2019

Dobrý den, máme rekreační objekt na pozemku, kde je možný přístup pouze přes cizí pozemky - nicméně aktuálně jednáme přes soud o zřízení nezbytné cesty. Pokud se tak stane - tj. nezbytná cesta přes pozemky cizích vlastníků bude udělena, je možné získat hypotéku na rekonstrukci stávajícího rekreačního objektu?

Dobrý den,

banka Vám poskytne hypotéku i na rekonstrukci rekreačního objektu bez přístupové cesty. Podstatné je, kolik potřebujete půjčit a jak hodnotnou nemovitostí můžete ručit. Bude-li chtít ručit rekonstruovaným rekreačním objektem, pak by právní vada v podobě neexistence přístupové cesty výrazně snížila zástavní hodnotu nemovitosti a bylo by určitě lepší vyčkat na její zřízení. Banky do zástavy obecně akceptují pouze trvale obyvatelné nemovitosti, u rekreačních objektů je vyžadováno přidělené číslo popisné. Při ručení jinou nemovitostí by nebylo nutné čekat na zápis věcného břemena práva cesty. Banky Vám mohou půjčit až 90% z hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%).

JS

#7417, Hypotéka na rekreační objekt, Hypoteční poradna, 1.9.2019

Dobrý den, prosím o radu ohledně hypotéky/půjčky na pozemek, který je v KN veden jako zahrada, součástí zemědělského fondu, nicméně je dle územního plánu v zastavitelném území - lze zde postavit objekt pro rodinnou rekreaci. Lze tento nákup hradit hypotékou? A jak je to následně s navýšením hypotéky na samotnou stavbu chaty? Děkuji za radu

Dobrý den,

získat hypotéku na vlastní bydlení (byt, RD, pozemek) není dnes problém, ale s rekreačními objekty je to horší. Při koupi chaty je třeba buď ručit jinou trvale obyvatelnou nemovitostí, nebo musí mít chata parametry trvalé obyvatelnosti (např. číslo popisné, zápis stavby v KN, pozemek v zóně určené pro trvalé bydlení dle územního plánu, atd.). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi podrobně projdou a navrhnou nejlepší možné řešení.

Články o Rekreační objekt

Hypotéka: Jakou nemovitostí lze ručit?

Hypotéka: Jakou nemovitostí lze ručit?

23.8.2018, Hypotéka

…d hlavoupřichází doslova celá rodina, což je velmi riskantní. Jakou nemovitostí lze ručit? bytová jednotka či ateliér rodinný dům bytový dům rekreační objekt s přiděleným číslempopisným nebo orientačním stavební pozemek Nemovitost musíbýt vždy vosobním vlastnictví. Družstevní vlastn…

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

27.11.2017, Půjčka

… jak vlastníbydlení (koupě RD, bytu, stavebního pozemku či samotnou výstavbu), takinvestice (koupě nemovitosti za účelem dalšího pronájmu) či rekreační objekty.Taktéž si lze půjčit peníze zcela bez uvedení účelu (americká hypotéka), ale tobývá o procento dražší. Hypoteční kalkulačka…

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

8.7.2013, Komerční sdělení

…, hypotéka na stavbu nebo rekonstrukci, hypotéka na rekreační objekt. Zájemci si mohou výši hypotéky spočítat spomocíhypoteční kalkulačky. Zdroj: Hypoteční banka (PR)

Bankovní produkty

Bankovní produkty

26.8.2012, Banka

… Hypotéka Pro většinu lidí nezbytný nástroj kdosažení vlastního bydlení. Hypoteční úvěr lze ovšem čerpat i na jiné než vlastní bydlení, např. rekreační objekty, chaty, nemovitosti kpronájmu, pozemky knáslednému prodeji či na úplně libovolný účel, čemuž se pak říká tzv. americká hypot…Banky v ČR