Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh


Definice Bezeškodní průběh

Je pojem využívaný zejména u povinného ručení a znamená období, ve kterém klient neměl žádnou nehodu (škodní událost), kterou by sám zavinil. Pojišťovny bezeškodní průběh započítávají do ceny pojistky - čím delší období, tím je pro vás levnější pojistka.

Bezeškodní průběh je od roku 2000 centrálně evidovaný v databázi České kanceláře pojistitelů. Evidované hodnoty se vztahují vždy ke klientovi (pojistníkovi), nikoliv ke konkrétnímu vozidlu, ani konkrétní pojišťovně. Slevu za bezeškodní průběh tak je možné přenášet vždy při změně pojišťovny k nové pojišťovně.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bezeškodní průběh

P

#8019, Povinné ručení a bonus za bezeškodní průběh, Pojištění, 14.11.2019

Dobry den, uzavrela jsem pojistku na vozidlo z Nemecka a tim mne nezapocitali bonusy. Bylo mi ale receno, ze jestlize dodam potvrzeni od byvale pojistovny z Nemecka, ze mi uznaji roky bez nehody. Jestli ano, co presne potrebuji? Dekuji

Dobrý den,

tento dotaz doporučuji směřovat na pojišťovnu, se kterou jste si transfer bezeškodního průběhu povinného ručení ze zahraničí dojednala. 

KH

#3004, Povinné ručení a bonus, Pojištění, 26.8.2016

V r. 2010 jsem uzavřel zákonné pojištění+havarijní poj. Pojistitel mi nezapočítal bezeškodní průběh. Bohužel nevím, u které pojišťovny jsem měl auto pojištěné. Vím jen, že jsem poukázal10 360,- Kč na účet vedený u Raiffeisenbank č.ú. 1111222233/5500. Můžete mi sdělit, kterému pojistiteli tento účet patří, abych zjednal nápravu ? Díky

Dobrý den,

majitele účtu Vám bohužel nemůže sdělit žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství. Nicméně i tak by bylo na zjednávání nápravy bohužel pozdě, obecná promlčecí lhůta na takovéto případy je 3 roky. Pojišťovny si bez-škodný průběh povinného ručení ověřují v databázi České kanceláře pojistitelů (vede se od roku 2000), tedy by bylo skutečně překvapivé, kdyby Vám nebyl uznán bonus zde evidovaný. Pakliže jste v minulosti měl sjednané povinné ručení přes tzv. flotilovou pojistnou smlouvu, tak zde se bonusy nepočítaly.

Články o Bezeškodní průběh

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

7.7.2021, Komerční sdělení

…tné. 5. Pohlídejte si slevyIhned při uzavírání smlouvy nebo po určitédobě budete mít u většiny pojišťoven nárok na slevy, a to například za: bezeškodní průběh havarijníhopojištění, nízký počet najetých kilometrů, uzavření pojistné smlouvy online, zvýšené zabezpečení auta, pojištění…

Povinné ručení s úrazovým připojištěním dětí zdarma

Povinné ručení s úrazovým připojištěním dětí zdarma

16.11.2014, Komerční sdělení

…by. Vrámci pojištění ProAuto nabízí Wüstenrot toto pojištění na celkovou částku 1 milion korun. Atraktivní bonusy a slevy až 60 % procent Za bezeškodní průběh přiznává Wüstenrot u povinného ručení již po dvou letech 30% bonus, maximální bonus činí 60 procenta klient ho získá po120 …Banky v ČR