Slovník pojištění


Definice Pojistné podmínky

Obchodní podmínky pojišťovny platné pro sjednané pojištění. Klient jejich akceptaci stvrzuje svým podpisem pojistné smlouvy.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k

JS

#14491, Pojišťovna odmítla plnění z důvodu výluky, Pojištění, 7.6.2021

Dobrý den, pojišťovna odmítla plnit havarijní pojistku. Auto po asi nedostatečném zabrzdění se samovolně rozjelo a narazilo do zdi. Prý je to špatná obsluha auta a je na to výluka z plnění. Jaký na to prosím máte názor? A má cenu jít s pojišťovnou do sporu? Děkuji

Dobrý den,

neznám pojistné podmínky, které jste si s pojišťovnou sjednal (jaké máte výluky, spoluúčast, atd.). Proto nemohu posoudit správnost postupu pojišťovny u vašeho havarijního pojištění.

H

#7448, Pojištění k účtu a kartě, Pojištění, 5.9.2019

Dobrý den, mám u banky UniCredit Bank veden osobní účet. Na tento účet mi chodí pravidelný příjem - důchod. K tomuto účtu mám sjednané pojištění ke kartě. Platím měsíčně 40 Kč. Včera jsem cestovala poměrně složitě domů (se svým 3 letým vnukem), autobusem z Prahy k nám na Vysočinu. Měla jsem více zavazadel než obvykle a zřejmě jsem v některém autobuse zapomněla příruční taštičku, ve které jsem měla osobní věci a hlavně drahé dioptrické brýle. Prosím o informaci, zda mohu uplatnit nějaké plnění a jakou cestou. Bohužel v současné době nejsem s nikým v bance v kontaktu a nikde jsem na stránkách nevypátrala žádný rozumný kontakt, pokud ano, nedovolala jsem se. Účet jsem zakládala v Praze na pobočce Valdek. Zkoušela jsem volat na číslo, které je uvedeno na stránkách u této pobočky, bohužel marně. Pomozte mi, prosím. Předem děkuji 

Dobrý den,

bohužel nemůžeme tušit, jaké pojištění a v jaké rozsahu jste si přes UniCredit Bank sjednala. Prostudujte pojistné podmínky k Vaší pojistné smlouvě či kontaktujte UniCredit Bank (libovolnou pobočku), která Vám bude schopna podat více informací k Vaší pojistné smlouvě.

JH

#6858, Nájemníci zničili byt, Reality, 19.6.2019

Dobrý den, pronajala jsem byt, který mám v osobním vlastnictví. Nájemníci mi byt zničili. Mám pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Je nějaká možnost toto pojištění využít? Byt je po nájemnících neobyvatelný. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

prostudujte si pojistné podmínky Vaší smlouvy. Zde se dočtete, co všechno Vaše pojištění kryje a co nikoliv. Pojištění nemovitosti kryje škody na stavbě (např. střecha poničená vichřicí či fasáda kroupami). Vybavení domácnosti kryje pojištění domácnosti (zařízení, štuky, výmalba, podlahové krytiny, atd.). K pojištění domácnosti lze sjednat i krytí škod způsobených nájemníky.

IG

#6631, Havarijní pojištění na auto, Pojištění, 26.5.2019

Dobrý den, mám auto, které je pojištěné i na škody způsobené zvěří. Kuna mi překousala kable v motorovém prostoru. Vztahuje se moje připojištění i na takovouto škodu? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

havarijní pojištění kryjící škody způsobené zvěří by toto krýt mělo. Doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky a výluky a případně nahlásit škodu vaší pojišťovně. 

KV

#3708, Úrazové a nemocenské pojištění, Pojištění, 18.7.2017

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. V červenci loňského roku jsem byl na vyšetření karpálních tunelů, kde mi řekli, že operace je nevyhnutelná. Termín operace koncem srpna. Do toho se mi stal 22.7.2016 úraz a byl jsem na dvou operacích palce pravé ruky. První byla 25.7, kde mi vložili destičku a 25.10 na druhé operaci - vytáhnutí. S tímto jsem byl do 12.2..2017 na nemocenské. Jelikož má PN a ÚN zvlášť, proplatili mi pouze, prý dle tabulek 63 dnů léčby. Ještě během úrazu jsem si naplánoval dle možností nemocnic operaci karpálních tunelů , kterou mi stanovili na 13.2.2017 levá ruka a 19.4.2017 pravá ruka, mezitím nezbytné rehabilitace. Ukončení nemocenské 2.7.2017. Ihned po ukončení úrazu a stanovení nové diagnózy jsem vše hlásil na pojišťovnu, kde mi přišlo vyrozumění, že z nemocenské na karpální tunely nedostanu opět nic, jelikož jsem neměl přerušení mezi diagnózou první a druhou. Můžete mi prosím poradit kde a jak se odvolat? Od 22.3.2013, si poctivě platím pojistku a k čemu, když téměř po roku nemocenské dostanu zaplaceno jen 63 dnů a to jen z úrazu. Podotýkám ještě, že denní odškodné na úraz mám sjednáno na 300,- od prvního dne a na nemocenskou 300,- od 29. dne. Děkuji za pomoc při řešení problému. S pozdravem V.K.

Dobrý den,

odvolat se můžete v prvé řadě u své pojišťovny, kde máte pojištění sjednáno. Pokud to nepomůže, dalším stupněm ochrany spotřebitele je ČNB, coby dohledový orgán nad bankami a pojišťovnami. Pokud se Vám nebude líbit ani výsledek šetření ČNB, budete se muset obrátit na soud. Naopak se nelze v případě úrazového a nemocenského pojištění obrátit na Finančního arbitra, v jehož gesci tato agenda není.

Před případným odvoláním a sporem doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky vaší pojišťovny. I když se Vám to nemusí líbit, může být postup pojišťovny v souladu s obchodními podmínkami, které jste akceptoval podpisem pojistné smlouvy.

Články o

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

14.9.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

…í. Při pojištění elektroniky tedy nespěchejte anenechte se zlákat nabídkami přímo při koupi zařízení. Raději počkejte a vklidu si prostudujte pojistné podmínky nebo si nechte poradit od nezávislýchodborníků. Kdy se pojištění elektroniky vyplatíVždy se taky zamyslete nad tím, jestli …

Jak se bránit vichřici? Se správným pojištěním nemovitosti i auta

11.3.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

…k podpojištěný.Ve výsledku tak můžete dostat jen zlomek jeho hodnoty. Nezapomínejte proto pojištění pravidelněaktualizovat. Dejte si pozor na pojistné podmínkyZároveň se ujistěte, že pojištění myslí naveškerá reálná rizika. U vichřice je důležitá zejména ochrana proti živlům,kterou …

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

30.12.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

…emí se na havarijnípojištění můžete spolehnout. Jestli však míříte do některého z menších států,raději si před odjezdem důkladně zkontrolujte pojistné podmínky. Ať nejstenepříjemně překvapení. Pokud zjistíte, že se vaše pojistka nevztahuje na místo, kdeplánujete strávit dovolenou, p…

Životní pojištění k hypotéce

4.7.2018, Pojištění, Autor: Luboš Gregor

… ostatní pojistné podmínky. Vždy doporučujemenechat si nezávazně vypracovat nabídky od několika pojišťoven či vyhledat odbornoupomoc specialisty.