Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Renta

Renta


Definice Renta

Pravidelně vyplácená částka pojišťovnou. S tímto pojmem se setkáváme nejčastěji i doplňkového penzijního spoření a životního pojištění. Může být sjednána na dobu určitou (zpravidla 3 nebo 10 let) či doživotně. 


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Renta

V

#8825, Ukončení penzijního spoření, Spoření, 4.2.2020

Kdy mi budou vyplaceny peníze, když ukončím důchodové spoření? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, jakou formu výplaty zvolíte (doživotní renta, renta na dobu určitou nebo jednorázové vyrovnání). Doporučuji si nechat spočítat všechny varianty a zohlednit o případné daňové dopady (např. dodanění příspěvků zaměstnavatele v případě jednorázového vyrovnání).

J

#8458, Jak zrušit penzijní připojištění?, Spoření, 7.1.2020

Mám penzijní připojištění, které chci zrušit - musím podat výpověď? 

Dobrý den,

ať už rušíte penzijní spoření v řádném termínu (dosažení věku min. 60 let a mít odspořeno 5 let) nebo bez splnění těchto podmínek, je třeba navštívit pobočku vašeho penzijního fondu a požádat o ukončení spoření. Při splnění podmínek výše Vám budou nabídnuty možnosti výplaty (jednorázově, renta na dobu určitou nebo doživotní renta). Při nesplnění podmínek dostanete jednorázové odbytné ponížené o státní příspěvky a výnosy z nich (navíc budete muset případně dodanit příspěvky zaměstnavatele za posledních 10 let a vrátit nárokované snížení daňového základu u daně z příjmu). Rušení penzijního spoření bez splnění podmínek důrazně nedoporučuji

MN

#7333, Pojištění mobilheim, Pojištění, 16.8.2019

Dobrý den, koupili jsme na zahradu mobilheim, který užíváme jako chatu. Samozřejmě bychom ho chtěli pojistit - proti živelným pohromám a vandalismu. Zjišťovala jsem, ale nalezla jsem jen nějaký řádek ohledně tohoto pojištění u ČSOB. Má tato nějakého konkurenta nebo je zatím první v ČR, která toto pojištění nabízí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vyplňte prosím poptávkový formulář na pojištění nemovitosti a naši specialisté na pojištění se Vám pokusí doporučit nejvhodnější řešení.

V

#6884, Ukončení penzijního spoření, Spoření, 22.6.2019

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli jde z penzijního připojištění přeposlat peníze na běžný účet.

Dobrý den,

při řádném ukončení penzijního spoření si vybíráte formu výplaty (jednorázové vyrovnání, renta na dobu určitou, doživotní renta). Peníze Vám budou zasílány na Vámi zvolený účet.

MK

#6375, Výplata renty a dědictví, Banka, 9.4.2019

Dobrý den, chtěla bych založit účet ze základním vkladem, ze kterého by byla vyplácena měsíční renta na účet mojí maminky žijící na Slovensku po dobu jejího života. Mamince je 88 let. V případě úmrtí by se z toho účtu zaplatil pohřeb a zbylé peníze by se dělily mezi pozůstalé rovným dílem. Je možné založit u Vás účet s těmi podmínkami? V případě že ano sdělte prosím za jaké poplatky a s jakou úrokovou sazbou.

Dobrý den,

takovýto servis banky neposkytují. Banky Vám založí účet a dále je vše na Vás (vložit peníze a nastavit trvalé platby). Bude-li účet veden na jméno Vaší maminky, pak je třeba u notáře sepsat závěť, jak s penězi po úmrtí naložit. 

Dobrý úrok nabízí Hello bank (1,5% do 300 000 Kč), nejlevnější platby na Slovensko má Fio banka (0 Kč). Kompletní přehled spořících účtů zde.

Články o Renta

Velké porovnání spoření – duben 2017

Velké porovnání spoření – duben 2017

12.4.2017, Spoření

…nížila sazby na polovinu (z původní 1,2% na nynějších0,6%) a ANO SD šlo ještě níže na 0,5%. Nutno dodat, že sazby kolem 1% nejsoupro banky nikterak rentabilní a povětšinou je musí dotovat. Jedná se tak spíšeo marketingový nástroj. Z pohledu klienta je ovšem jistě zajímavější místosledování TV r…

Velké porovnání spoření – leden 2017

Velké porovnání spoření – leden 2017

5.1.2017, Spoření

…ětší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O tom se mohli přesvědčit klienti J&T Banky loni na jaře, která po odchodu hlavního konkurenta na poli termínovaných vkladu (ERB Bank) snížila své sazby takřka na polovinu a nejdelší nabízený termín (5 let) končil na hranici 1%. J&T Ban…

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

25.11.2016, Aktuálně

…jném tempu jako doposud lze očekávat na konci roku VH blízko 290 mil. Kč. Vlastní kapitál banky činí 5 mld. Kč. Loňský VH přes 500 mil. Kč znamenal rentabilitu VK přes 10%, letos to bude pravděpodobně 6%. A to nejsou vůbec špatná čísla sohledem na rychlost růstu a potenciál pro růst ziskovost v…

Povinné ručení - revoluce přichází

Povinné ručení - revoluce přichází

26.9.2016, Pojištění

…nebo ho berou jako procesně komplikovaný v dnešní době zvyšujících se úhrad za škody (způsobené vyššími náhradami za poškození zdraví dle NOZ) a rentabilitě povinného ručení blízké nule nechtějí slyšet o diferenciaci dle nájezdu, protože by to mohlo v konečném důsledku přinést pojišťovnám ce…

Konec levné práce v Čechách?

Konec levné práce v Čechách?

25.9.2015, Peníze

…ko vNěmecku) a úřad by byl stále ještě jednu mzdu vplusu. Odbory proti rušení neefektivní oborů Těžba černého uhlí není vpodmínkách střední Evropy rentabilní, protože nás cenou práce vtomto oboru válcuje Asie. Těžba hnědého uhlí je rentabilní jen do momentu započtení negativních externalit (do…Banky v ČR