Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník CVC/CVV

CVC/CVV


Definice CVC/CVV

trojmístný číslicový kód pro autorizaci online plateb prováděných platební kartou, je vytištěn na rubové straně platební kartyDotazy v poradně k CVC/CVV

SR

#5071, CVC a CVV kód, Platba, 20.8.2018

Potřebuji rychle koupit vlakovou jízdenku. V eshopu ČD je to možné kartou.Třetím požadovaným údajem je CVC/CVV. Na mé platební kartě tento údaj není. Nejspíš potřebuji jinou kartu. Prosím o informaci. Stanislav

Dobrý den,

CVC/CVV kód je trojmístné číslo, které naleznete na zadní straně každé platební karty. Je to něco jako PIN pro autorizaci online plateb.

V

#3921, Zneužití platební karty, Podvod, 16.10.2017

Hezký den, z mého účtu včera večer odešly peníze za boty, které jsem si neobjednala. Ihned jsem zablokovala svou kartu a dnes šla na pobočku. Tam mi bylo řečeno, že oni již nic udělat nemohou, musí počkat, až obchodník peníze přijme a pak podají reklamaci. Volala jsem obchodníkovi a ten pro mě také již nemůže nic udělat, boty již dnes ráno odeslal. Ráda bych se zeptala, jakou mám šanci, že bude rezervace banky vyřízena kladě, respektive, že pokud bude reklamace omítnuta, že se mi peníze vrátí jinak (například od banky).

Dobrý den,

na jakou adresu/jméno byly boty odeslány? Pokud k Vám domů, můžete objednávku do 14 dnů stornovat (zasláním balíku zpět obchodníkovi). Obchodník Vám po té peníze vrátí. Pokud je balík adresován někomu jinému, dozvíte se aspoň jméno pachatele (to Vám spolu s adresou sdělí eshop). Po té navštivte Policii ČR a podejte trestní oznámení. 

Ohledně reklamace, pokud se prokáže trestný čin krádeže (neoprávněné užití platební karty cizí osobou), pak obvykle banky škodu hradí. Pro úspěšné zaplacení kartou musel pachatel znát číslo karty, datum expirace a kontrolní CVC/CVV kód. Kartu tak pravděpodobně zneužil někdo z Vašeho blízkého okolí (i když jsou známy i případy pokladních s dokonalou pamětí, které si stihnou během placení v obchodě zapamatovat všech těchto 23 čísel). 

AT

#3782, Validační kód, Banka, 28.8.2017

Potřebovala bych zjistit validační kód.

Dobrý den,

máte-li na mysli validační SMS kód pro zadání platby, tak ten Vám byl odeslán na mobil obratem po zadání platby. Pokud jste naopak měla na mysli kreditní/debetní kartu a tzv. CVC/CVV kód (trojčíslí autorizující online platby kartou), tak ten je k nalezení na zadní straně vaší platební karty.

M

#3442, Blokace kartou, rezervace hotelu, Běžný účet, 14.3.2017

Dobry dem. Mam jeden dotaz. Pri rezervaci ubytovani na portalu booking.com jsem zadal cislo moji karty (Equa bank) a datum platnosti. U rezervace bylo napsano, ze je mozne storno zdarma 7 dni pred zacatkem pobytu. Jedna se az o termin 12-15.6. Ubytovani chci nyni zrusit a koukam ze v internetovem bankovnictvi to mam blokovane. Rezervaci jsem zrusil, tak doufam ze penize prijdou zpet..Co me ale zarazi je, jak je mozne ze se penize blokovaly bez zadani trojcisli na zadni strane karty jako pri mormalnich intetnetovych platbach. Muzete mi to prosim nejak objasnit? Dekuji

Dobrý den,

zadání trojčíslí ze zadní strany karty (tzv. CVC/CVV kód) autorizuje samotnou platbu (která má ale podobný průběh jako samotná blokace - nejdřív se peníze zablokují, pak odečtou). Ve Vašem případě rezervace se pouze zablokovala na účtu určitá částka, která se ale z účtu neodeslala (peníze jsou nadále Vaše, jen s nimi nemůžete nakládat). Po zrušení rezervace by v brzké době mělo dojít ke zrušení blokace peněz na Vašem účtu.

Články o CVC/CVVRychlé odkazy

Banky v ČR