Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Refinancování půjčky

Refinancování půjčky

Definice Refinancování půjčky

Přesun úvěru či půjčky ke konkurenci za nových podmínek.
Zpravidla akceptace výhodnější nabídky nově příchozí banky, která s nižším úrokem, nebo nižší hodnotou splátky pro stejné nebo delší období nabídne dlužníkovi stejný objem finančních prostředků na stejný účel.
V praxi rovněž často dochází k refinancování nebankovních půjček bankovním úvěrem. V takovém případě při žádosti o refinanční půjčku u banky musí klient doložit kromě osobních dokladů a výpisů z registrů i potvrzení věřitelů o aktuální výši půjček či úvěrů a musí doložit i platební historii.
Refinancující banka vypočítává možnosti refinancování dle měsíčních příjmů žadatele v porovnání s  jeho výdaji na živobytí a splácení půjčky.
Nejčastějším výsledkem refinancování půjčky je zajištění nové půjčky, při jejímž čerpání jsou účelově vypláceni předchozí věřitelé. Splátky této nové nové půjčky (úvěru) jsou zpravidla díky nižší úrokové sazbě a/nebo delšímu horizontu splácení nižší než součet splátek všech původních půjček.Dotazy v poradně k Refinancování půjčky

ZH

#10572, Refinancování půjčky, Půjčka, 29.6.2020

Dobrý den, mám dvě půjčky u Moneta Money Bank. Kdybych je chtěla převést jinam, snížit splátky a natáhnout dobu splacení, je to možné?

Dobrý den,

refinancování půjček je obecně možné kdykoliv, ale je třeba mít dostatečnou bonitu (dostatečně vysoký příjem, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a nemít negativní záznamy v registrech).

P

#4204, Refinancování půjčky od nebankovní společnosti, Půjčka, 15.1.2018

Dobrý den, dlužím u nebankovních společností celkově 55 tisíc Kč. Všechno platím a prodlužuji včas, nicméně to strašně deptá. Byl jsem pitomej, když jsem si ty dluhy nasekal, ale bohužel okolnosti mě k tomu donutily. Nyní bych se chtěl z těchto nevýhodných půjček vysekat půjčkou bankovní, abych ušetřil. Chtěl bych to zkusit u Air Bank u které mám i účet. Rád bych se zeptal, zda je to s mým příjmem 20 tisíc čistého a výše zmíněnými dluhy vůbec možné (nejen případně u Air Bank). Zda mě hned nepošlou do kopru. Nikde jsem totiž v žádosti o refinancování nenašel možnost zaškrtnout a vypsat jména těchto nebankovních institucí a nikde se o tom nic nepíše, tudíž hádám si budu muset vzít tu ,,standardní půjčku".  Děkuji za odpověď

Dobrý den,

za chyby se platí, ale naštěstí půjčka 55 000 Kč od nebankovní společnosti není úplným koncem světa, máte-li dostatečný příjem na její refinancování. Což Vy máte, 20 000 Kč čistého měsíčně určitě postačí Air Bank i ostatním bankám. Úrok pro refinancování a nové půjčky se dnes již moc neliší, tedy pokud nepůjde oficiální "refinancování", situaci snadno vyřešíte novým úvěrem (kterým splatíte dluhy u nebankovních poskytovatelů úvěrů). 

Půjčka 55 000 Kč na 2 roky vychází u Air Bank s RPSN 7,13% na měsíční splátku cca 2 500 Kč. 

RV

#2256, Refinancování půjčky, Půjčka, 26.10.2015

Dobrý den můžete mi prosím zaslat nabídku na konsolidaci ve výši 250 000 na 96 měsíců? Mám úvěr u jiné banky a vzhledem k velkým úrokům sháním jinou banku-s nižšími úroky.Děkuji moc Viceníková

Dobrý den,

Air Bank: RPSN 8,2%, měsíční splátka 4 024 Kč, celkem úvěr přeplatíte o 66 000 Kč (při řádném splácení, jinak více)

Equa Bank: RPSN 11,47%, měsíční splátka 4 268 Kč, celkem úvěr přeplatíte o 109 000 Kč (splatnost je zde pouze 84 měsíců - 96 měsíců Equa Bank neumožňuje)

P

#2153, Refinancování půjčky, Půjčka, 2.9.2015

Pokračování dotazu č. 2152: Jsem u gemoney, u jedne pujcky 17 a u druhe 23 procent. Zbyva mi doplatit asi 350tis. dohromady.

Děkuji za doplnění.

GE Money Bank má nejdražší úvěry ze všech bank - ať už půjdete kamkoliv jinam, vždy to bude levnější. Doporučuji Equa Bank, Air-Bank či ZUNO Bank, kde máte vždy půjčku za 10% a nulové poplatky. Zkuste třeba refinancování od Equa Bank, kde je zdarma i běžný účet (bez podmínek a včetně výběrů z bankomatů všech bank). Spočítat si refinancování je možné zde (a pokud se Vám nabídka bude líbit, je možné hned i podat žádost online).

K

#1371, Dotaz v bankovní poradně, , 29.4.2014

Dobrý den, mám půjčku u GE Money Bank v celkové hodnotě 227000, měsíční splátka 5110, roční úroková sazba je 12,5%,a RPSN 13,9%.. Můžete mi prosím poradit u které banky by mi nabídli nejlepší refinancování půjčky? První splátka proběhla 12.11.2013.. Děkuji za pomoc

Dobrý den,

doporučuji Air-BankEqua Bank či ZUNO Bank (nejlepší podmínky na trhu, kompletně bez poplatků a úrok jen kolem 10%). Formulář pro Equa Bank přímo zde.

Petr JermářBanky.czBanky v ČR