Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Revolving

Revolving


Definice Revolving

automatická prolongace termínovaného vkladu či úvěrového rámceDotazy v poradně k Revolving

IM

#10720, Může mi banka snížit úroky?, Spoření, 18.7.2020

Dobrý den, může mi banka vypovědět za dva měsíce můj stávající termínovaný vklad a zároveň snížit sjednanou hodnotu úroků z důvodu snížení úrokové sazby ČNB?

Dobrý den,

záleží na smluvních podmínkách banky, nicméně obecně se úroková sazba sjednává na celou dobu trvání vkladu (během tohoto období Vy nemůžete peníze vybrat a banka nemůže úrok změnit). Pokud Vám termínovaný vklad skončil, resp. máte např. nastaven revolving (automatické prodlužování termínu), pak v takovémto případě je možné k datu revolvingu úrokovou sazbu změnit.

MK

#8164, Nebankovní půjčka a exekuce, Půjčka, 29.11.2019

Pokračování dotazu č. 8160: U Profirealu byla revolvingová půjčka na částku 48 000 Kč, exekucí bylo splaceno 47 928 Kč. Dohoda o uznání dluhu je na částku 15 738 Kč. Myslím si, že exekučně bylo splaceno vše a na vymáhání Dohody není nárok? Děkuji

Dobrý den,

splátky v exekuci (47 928 Kč) pravděpodobně obsahují taktéž náklady vymáhání/náklady exekučního řízení (celých 47 928 Kč pravděpodobně nešlo věřiteli). Záleží, kolik jste přesně zůstala dlužna před uvalením exekuce, jaké bylo příslušenství (úroky z prodlení a penále), atd. Bez prostudování všech podkladů Vám nedokáži odpovědět, zda bylo vše uhrazeno či nikoliv, jestli je vše promlčeno či zda má věřitel ještě na něco nárok. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.

A

#8120, Nákup zboží na splátky, Půjčka, 25.11.2019

Dobrý den, chtěla jsem si vzít zboží na splátky bez navýšení, při předběžné žádosti o schválení u Hello Bank jsem vše zadala a to bylo předběžně schváleno. Nyní mám vrátit zpět podepsané dokumenty: Rámcová smlouva, Formulář pro standardní informace o úvěru a Žádost/smlouva o revolvingovém úvěru, dále chtějí výpis z účtu a kopie OP a ŘP. Myslím, že na to nárok nemají a je to nesolidní jednání. Pokud jim nezašlu tyto mnou podepsané dokumenty a doklady, tak Žádost/smlouva není platná? I když mi poslali už vlastně tyto smlouvy k podepsání? V obchodě jsem dala storno na zboží, které mělo být předmětem úvěru. Děkuji

Dobrý den,

co Vám na tom přijde nesolidní? Toto jsou zcela základní dokumenty pro schválení jakékoliv půjčky, obvykle se naopak dokládá mnohem více dokumentů (ještě např. potvrzení o příjmech vystavené mzdovou účtárnou zaměstnavatele). Dle zákona o spotřebitelském úvěru se musí poskytovatel půjčky přesvědčit, že budete schopna půjčené peníze vrátit. Identifikace dle dvou dokladů totožnosti je naprostým standardem (předchází se tím podvodům, kdy by si podvodník na odcizený OP sjednal úvěr). 

Nákup zboží na splátky (byť s nulovým navýšením) Vám důrazně nedoporučuji. Základním pravidlem finanční gramotnosti je nepůjčovat si na spotřebu. Kupujte jen to, nač máte. Každá půjčka je rizikem a riskovat pro takovouto malichernost nedává smysl. 

A

#6613, Nebankovní půjčka a odstoupení od smlouvy, Půjčka, 23.5.2019

Dobrý den, impulzivně jsem si vzal u ProfiCreditu podnikatelský úvěr, resp. jsem uzavřel smlouvu o revolvingové podnikatelské zápůjčce. Chtěl jsem odstoupit do 14 dnů od uzavření od smlouvy, ale bylo mi sděleno, že v případě tohoto druhu podnikatelské půjčky to není možné, že mohu odstoupit pouze před schválením a odeslání, ale již ne po vyplacení zápůjčky a že tato informace je uvedena ve smlouvě. Je možno se nějakým způsobem odvolat?

Dobrý den,

pokud jste si sjednal podnikatelskou půjčku na IČO jako podnikatel, nevztahuje se na Vás legislativa na ochranu spotřebitele, která Vám dává možnost odstoupit od smlouvy do 14 dnů od podpisu. Naopak pokud jste si půjčku sjednal jako fyzická osoba bez IČO, vztahuje se na Vás legislativa na ochranu spotřebitele a od půjčky odstoupit můžete.

S

#6580, Odstoupení od úvěrové smlouvy, Půjčka, 16.5.2019

Dobrý den, na pobočce Proficreditu jsem si vzal podnikatelskou půjčku, 80 000 Kč na 48 měsíců. Jedná se o jakýsi revolvingový úvěr. Dnes se mi to cca týden po podepsání rozleželo vzhledem k podmínkám v hlavě (přeplacení 1.5krát, při předčasném splacení např. po 6 měsících částka ke splatnosti cca 190 000 Kč) a rád bych odstoupil od smlouvy ve 14ti denní lhůtě. Bude to bez problémů, když jsem si pro půjčku přišel víceméně z ulice a uzavřel jí na pobočce? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto je naprosto v pořádku, máte nárok odstoupit od úvěrové smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů. Což bych Vám také důrazně doporučoval, neboť běžný úrok u bankovních úvěrů dnes dosahuje úrovně 4-7%. Půjčíte si 80 000 Kč, za rok vrátíte např. 83 000 Kč. Při půjčce 80 000 Kč na 48 měsíců s úrokem 5% zaplatíte pouze necelých 90 000 Kč. 

Články o Revolving

Jak na srovnání termínovaných vkladů? Porovnávejte stejné typy účtu

Jak na srovnání termínovaných vkladů? Porovnávejte stejné typy účtu

13.3.2020, Spoření

…tím, nežse rozhodnete, jaký termín je pro vás nejlepší. Rozdělení podle typu ukončeníDruhým typem dělení termínovaných vkladů jena: jednorázové a revolvingové (cyklické) V prvním případě vám banka po vypršenísmluvené doby peníze automaticky vrátí i se sjednanými úroky (obvykle sepřipisují v…

Kontokorent, mikropůjčka, hypotéka. Seznamte se 5 nejčastějšími typy půjček a jejich využitím

Kontokorent, mikropůjčka, hypotéka. Seznamte se 5 nejčastějšími typy půjček a jejich využitím

8.1.2020, Půjčka

…tí totižzískáte lepší podmínky, než když jste si půjčku brali. 3.Kreditní kartaTaké kreditní karta je druh půjčky. V tomtopřípadě se ale bavíme o revolvingovém úvěru. Tedy o takovém, který postupněsplácíte a znovu čerpáte. Právě možnost čerpat půjčku kdykoliv a bezopakovaného schvalování je…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…obchodníka – PIN) Půjčka:spotřebitelský úvěr vřádu desetitisíců až statisíců korun Refinancování:přesun úvěru ke konkurenci za nových podmínek Revolving:automatická prolongace termínovaného vkladu či úvěrového rámce RPSN:roční procentuální sazba nákladů za úvěr (úrok p.a. + další poplat…

Jak naložit s firemními financemi?

Jak naložit s firemními financemi?

8.7.2013, Komerční sdělení

…e hodí kontokorentní úvěr sneměnným úvěrovým limitem, výpovědní lhůtou a úrokovou sazbou pouze zčerpané částky. Financování provozu firmy usnadní revolvingový úvěr, který má nejnižší úrokovou sazbu a výpovědní lhůtu po celou dobu platnosti úvěrové smlouvy. Pro opravy, vybavení či rozšíření …Banky v ČR