Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Revolving

Revolving


Definice Revolving

automatická prolongace termínovaného vkladu či úvěrového rámceDotazy v poradně k Revolving

A

#6613, Nebankovní půjčka a odstoupení od smlouvy, Půjčka, 23.5.2019

Dobrý den, impulzivně jsem si vzal u ProfiCreditu podnikatelský úvěr, resp. jsem uzavřel smlouvu o revolvingové podnikatelské zápůjčce. Chtěl jsem odstoupit do 14 dnů od uzavření od smlouvy, ale bylo mi sděleno, že v případě tohoto druhu podnikatelské půjčky to není možné, že mohu odstoupit pouze před schválením a odeslání, ale již ne po vyplacení zápůjčky a že tato informace je uvedena ve smlouvě. Je možno se nějakým způsobem odvolat?

Dobrý den,

pokud jste si sjednal podnikatelskou půjčku na IČO jako podnikatel, nevztahuje se na Vás legislativa na ochranu spotřebitele, která Vám dává možnost odstoupit od smlouvy do 14 dnů od podpisu. Naopak pokud jste si půjčku sjednal jako fyzická osoba bez IČO, vztahuje se na Vás legislativa na ochranu spotřebitele a od půjčky odstoupit můžete.

S

#6580, Odstoupení od úvěrové smlouvy, Půjčka, 16.5.2019

Dobrý den, na pobočce Proficreditu jsem si vzal podnikatelskou půjčku, 80 000 Kč na 48 měsíců. Jedná se o jakýsi revolvingový úvěr. Dnes se mi to cca týden po podepsání rozleželo vzhledem k podmínkám v hlavě (přeplacení 1.5krát, při předčasném splacení např. po 6 měsících částka ke splatnosti cca 190 000 Kč) a rád bych odstoupil od smlouvy ve 14ti denní lhůtě. Bude to bez problémů, když jsem si pro půjčku přišel víceméně z ulice a uzavřel jí na pobočce? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto je naprosto v pořádku, máte nárok odstoupit od úvěrové smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů. Což bych Vám také důrazně doporučoval, neboť běžný úrok u bankovních úvěrů dnes dosahuje úrovně 4-7%. Půjčíte si 80 000 Kč, za rok vrátíte např. 83 000 Kč. Při půjčce 80 000 Kč na 48 měsíců s úrokem 5% zaplatíte pouze necelých 90 000 Kč. 

MP

#5109, Registr dlužníků, Půjčka, 31.8.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak funguje společnost Home Credit. Měla jsem u nich revolvingový úvěr. Ten je už splacený, ale zřejmě jsem se dostala do registru dlužníků. Za jakou dobu bude dluh smazán? Mohla bych si vzít úvěr na bydlení? Děkuji

Dobrý den,

do registrů se zaznamenávají všechny zkušenosti s dlužníky (pozitivní i negativní). Jestli jste splácela svoji půjčku vždy řádně a včas, pak pro Vás naopak bude jednodušší získat další půjčku (v registrech bude uvedeno, že jste vzorný dlužník). Jestli jste ovšem minulou půjčku nesplácela řádně, pak pro Vás bude získání dalšího úvěru obtížnější. Obecně poskytovatelé úvěru přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let.

M

#2033, Dotaz na půjčku, Půjčka, 2.7.2015

Dobrý den, mám dotaz. Manželka uzavřela před naším sňatkem smlouvu o poskytnutí revolvingového úvěru a byla jí vydána kreditní karta. Z úvěru čerpala a splácela peníze i v době trvání našeho manželství. Po její smrti zůstal z tohoto titulu dluh. Nevíte jestli je tento dluh součástí společného jmění manželů či jejím výlučným majetkem?

Dobrý den,

bude záležet na přesném datu každého čerpání úvěru - částky půjčené před sňatkem do SJM nespadají, částky půjčené po sňatku ano (obecně je jedno, kdy to bylo spláceno/kdy byla uzavřena rámcová úvěrová smlouva). Toto je standardní přístup.

Nicméně zrovna u této situace s rámcovou úvěrovou smlouvou sjednanou před sňatkem by šikovný právník dokázal u soudu z peněz čerpaných po dobu trvání manželství udělat výlučný majetek manželky. Pokud by tedy toto bylo žádoucí/šlo o více peněz a nebojíte se soudního řízení, lze se vydat i touto cestou. Ale pro pár tisíc korun bych to asi neřešil.

S

#1050, Dotaz v bankovní poradně, , 16.10.2013

Dobry den, rad bych se zeptal, jake je obvykle rozpeti zajisteni zavazku v pripade revolvingovych uveru (napr. 120-150%). Presneji bych se chtel zeptat, do jake miry obvykle banka zada zajistit zavazek klienta nad pohledavky za odberateli, na jejichz zaklade je uver poskytovan. Dekuji Vam za odpoved, Stepan

Dobrý den,

toto je bohužel velmi individuální, každý podnikatel či firma projdou v bance skóringem (malá finanční analýza), na základě kterého banka udělá klientovi konkrétní nabídku.

Články o Revolving

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…obchodníka – PIN) Půjčka:spotřebitelský úvěr vřádu desetitisíců až statisíců korun Refinancování:přesun úvěru ke konkurenci za nových podmínek Revolving:automatická prolongace termínovaného vkladu či úvěrového rámce RPSN:roční procentuální sazba nákladů za úvěr (úrok p.a. + další poplat…

Jak naložit s firemními financemi?

Jak naložit s firemními financemi?

8.7.2013, Komerční sdělení

…e hodí kontokorentní úvěr sneměnným úvěrovým limitem, výpovědní lhůtou a úrokovou sazbou pouze zčerpané částky. Financování provozu firmy usnadní revolvingový úvěr, který má nejnižší úrokovou sazbu a výpovědní lhůtu po celou dobu platnosti úvěrové smlouvy. Pro opravy, vybavení či rozšíření …Rychlé odkazy

Banky v ČR