Banky.cz Banky v ČR Moravský peněžní ústav

MPU banka (Moravský peněžní ústav)Banka Moravský peněžní ústav se dne 20.2.2019 přejmenovala na Trinity (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Moravský peněžní ústav

  MPU Banka (Moravský Peněžní ústav) byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily MPU k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávalo MPU kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

  MPU cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  O bance MPU banka (Moravský peněžní ústav)

  Moravský Peněžní Ústav (MPU) byl založen 15. srpna 1996 ve Zlíně. MPU nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. MPU má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název MPU banka a.s.

  MPU banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.mpu.cz/cs/informace-pro-klienty/obchodni-podminky-a-stanovy, rovněž podmínky  produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Dotazy v poradně k

  FM

  #9098, Trinity Bank, Banka, 27.2.2020

  Kód banky 2070 - je relevantní?

  Dobrý den,

  ano, kód banky 2070 náleží Trinity Bank (dříve Moravský peněžní ústav).

  BN

  #3237, Firemní refinancování, Půjčka, 15.12.2016

  Pokračování dotazu č. 3234: Omlouvám se za neúplnost dotazu, níže mělo být „my platíme 11%“.

  Dobrý den,
   
  máte pravdu v tom, že úrokové sazby jsou na minimálního hodnotách, ovšem zejména u vkladů!
  Komerční banky potom do úrokových sazeb u poskytovaných úvěrů kromě nákladových úroků za zajištěné zdroje rozpočítávají nejméně: vlastní režijní náklady, regulatorní náklady a rizikovou přirážku dle scoringu dlužníka a bonity zajištění. Rovněž se může stát, že výší nabídnuté úrokové sazby komerční banka vyjádří svoji (ne)ochotu konkrétní firmě půjčit – tomu se v obchodní praxi říká „odmítnutí cenou“.
  Neznáme Váš konkrétní případ, ale mohu uvést alespoň, že sazba úvěru kolem 10% zaručeně bude nabídnuta klientovi se záporným vlastním kapitálem (ztráty z podnikání převyšující základní kapitál), nebo u nezajištěného úvěru typu kontokorent. Zároveň lze obecně konstatovat, že čím nižší je částka úvěru, tím vyšší je úroková sazba, když režie na zpracování je stejná u úvěru za 0,5 milionů, jako u 5 milionů Kč. Dlužník, který má negativní záznamy v bankovních a nebankovních registrech (neplacení, pozdní placení) bude bankou pravděpodobně odmítnut zcela!
  Máte-li dobré zajištění (nemovitost), můžete zkusit požádat o úvěr u některé záložny – např. ANO spořitelní družstvo, Moravský peněžní ústav, Peněžní dům. Tyto menší peněžní ústavy ve snaze získat nové klienty nabízí nižší cenu – jsem si ale téměř jistý, že s úvěrem ve výši jednoho milionu korun se nedostanete pod 9% p.a.
  Možná nejlepší cestou jak si zlepšit podmínky ve své bance je podnikat s dobrým výsledkem, mít vše správně zaúčtováno a zároveň si budovat osobní vztah s přiděleným bankéřem, který se za vaši firmu přimluví při projednání žádosti o refinancování?
  Ne za všechno lze vinit české banky, když objektivně jim v rámci dohledu České národní banky a aplikace evropských směrnic BASEL vznikají mnohamilionové až miliardové regulatorní vícenáklady. Evropská unie tak kromě pozitiv přináší svým občanům i tyto strasti.
  JU

  #2810, Firemní úvěr na nemovitost, Hypoteční poradna, 29.5.2016

  dobrý den, jsme nově vznikla obchodní společnost,zabývající se pobytovými sociálními službami. Potřebujeme pro začátek půjčit hotovost na nákup nemovitosti, abychom mohli zrealizovat svůj záměr. Která banka ba nám mohla pomoci ? děkuji Jitka Ulm.

  Dobrý den,

  bude třeba ručit kupovanou nemovitostí a banky pravděpodobně nepůjčí více než 70-80% hodnoty nemovitosti (bude záležet na typu nemovitosti - obytné nemovitosti v žádaných lokalitách jsou pro banku vhodnější zástavou než trvale neobytné nemovitosti v méně žádaných lokalitách). Nebudete-li mít v hotovosti 20-30% kupované nemovitosti, bude třeba ručit dalším (i třeba svým osobním) majetkem. 

  Rozumné firemní úvěry se zástavou nemovitosti nabízí např. Fio Banka. Můžete také oslovit družstevní záložny, např. Moravský peněžní ústav či ANO spořitelní družstvo. Nebo vyplňte formulář kalkulačka hypoték a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou. Momentálně Vám hraje do karet přebytek likviditu na trhu a velmi nízké úrokové sazby. 

  IJK

  #2510, Transformace záložny na banku, Banka, 11.2.2016

  Prosím o informaci, co znamená pro klienta záložny, konkrétně CREDITAS, jestliže se tato přetransformuje na banku. V záložně mám členský podíl rovnající se 1/10 uložených peněz, na něž se údajně nevztahuje zákonné pojištění vkladů. Jakou mám záruku, že o tento členský podíl nepřijdu? Je nějak zajištěno, že nová banka převezme všechny peníze jako pojištěný vklad? Je už stanoven termín, kdy v tomto případě dojde k této transformaci? Děkuji za rychlou odpověď. Ing. J. Kalný

  Dobrý den,

  při transformaci družstva (záložna) na akciovou společnost (banka) se členský vklad přemění na akcie. Vklady v bankách jsou pojištěny stejně jako v záložnách - na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,7 mil. Kč). K žádné ztrátě členského či regulérních vkladů dojít nemůže.

  Ohledně data transformace, myslím, že pro Creditas to stále není na pořadu dne. Zatím se tato transformace před lety úspěšně povedla jen Fio a nyní k ní má nejblíže Moravský peněžní ústav (který na ni roky usilovně pracuje).

  ES

  #2269, Úvěr na nemovitost, Hypoteční poradna, 4.11.2015

  dobrý den, mám následující problém: Jsem majitelem bytového domu - paneláku. Chci na něm postavit nástavbu, kde by mělo vzniknout víc než 10 nových bytů. Vzhledem k mému věku dostávám nabídky na financování maximálně na 10 let. Jak přesvědčit bankéře - ekonomicky vzdělaného člověka o tom, že nájemní dům nespadne ani nájemci nepřestanou platit dnem mých (kterýchkoli) narozenin, naopak že splácí-li hypotéku např. 35 lidí, je to o něco menší riziko, než když ji splácí jeden? Případně kam se obrátit, kde je možné čekat vstřícné jednání a pragmatické a logické myšlení? Za odpověď předem děkuji

  Dobrý den,

  zde nejde primárně ani tak o schopnost splácet jako o riziko úmrtí. Je velmi komplikované získat financování, který by dobou splácení překročilo věk 65-70 let. Jistě, poskytovatel úvěru bude jištěn zástavním právem k nemovitosti, ale solidním bankám či záložnám jde primárně o řádné splácení (ne o hojení se na prodané nemovitosti - což je naopak cílem mnoha tzv. pouličních firem, nabízejících půjčky a financování na plakátech u zastávek MHD). Když umřete, spadne nemovitost do dědického řízení, účty budou na nějakou dobu zablokovány a pro banku je tam velká neznámá co se pokračování týče.

  Nejde ani tak o pragmatické myšlení či "zabedněnost" ekonomicky vzdělaného bankéře jako o nutnost dotyčného pracovníka dodržovat přísné interní postupy a limity s malou možností individuální výjimky. 

  Samozřejmě není to nemožné získat pro Váš případ financování, ale bude to komplikované, za méně výhodných podmínek (vyšší úrok - cca 5%) a právně náročnější. Zkuste družstevní záložny jako Moravský peněžní ústav či ANO. Menší hráč na trhu Vám spíše vyhoví než velká banka.

  Články o

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  7.2.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  …hu (dříve Fond pojištění vkladů),nicméně za ně získáváme právo podílu na zisku záložny. Nová banka trinity BankZávěrem loňskéhoroku získal Moravský peněžní ústav bankovní licenci a dovršil tím svoutransformaci na banku. Združstevníků se stali akcionáři a u vkladůodpadlo omezují…

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka, Autor: Jan Budín

  … přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Rai…

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně, Autor: Jan Budín

  … šla rozepsat 1 mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i …

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka, Autor: Petr Jermář

  …užstvo se změní na banku od 1/1/2017. Zcelkem 3 záložen, které vnedávné době podaly žádost o udělení bankovní licence (mimo Creditas ještě Moravský peněžní ústav a Akcenta), doběhla Creditas do cíle jako první. Historicky půjde o druhou záložnu vůbec, které se proměna na banku …

  Konec družstevních záložen v Čechách?

  3.5.2015, Banka, Autor: Petr Jermář

  …ejlepších bank do půl procenta není). Na trhu máme 6 družstevních záložen poskytujících služby retailu: Akcenta,ANO SD,Artesa, Creditas, Moravský peněžní ústav a Peněžní dům. Rozumné a motivující podmínky vsoučasné chvíli nabízejí pouze ANO SD (aktuálně nejlépe úročené termín…