Banky.cz Články Běžný účet Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

30.9.2020, Běžný účet

Přestože je začátek letošního školního roku kvůli koronavirové pandemii dost specifický, jedno se nemění – banky přichystaly řadu speciálních akcí pro studenty. Za založení účtu tak můžou získat až 1 500 korun. A k tomu další výhody studentských účtů.

Zatímco některé akce platí jen do konce září a máte tedy poslední šanci je využít, jiné mají před sebou ještě několik měsíců. Pojďme se tedy podívat, co všechno nabízí.

mBank: bonus až 1 500 korun

Na nejvyšší odměnu, už zmíněných 1 500 korun, můžete dosáhnout u mBank. A to při založení mKonta #navlastnitriko. To je pro klienty od 15 do 18 let.

Stejně jako klasické mKonto nabízí minimum poplatků, kterým se při běžném používání snadno vyhnete. A až do konce roku také možnost získat 3× 500 korun.

Jak na to?

  • Prvních 500 korun dostanete za to, že si založíte mKonto #navlastnitriko a do 7 dnů ho spárujete s mobilní aplikací mBank.
  • Dalších pětistovku vám mBank pošle, pokud v prvním měsíci od založení účtu zaplatíte alespoň 5× mobilem nebo hodinkami.
  • A když předchozí podmínku splníte i v následujícím měsíci, přibude na vašem kontě dalších 500 korun

Komerční banka slibuje 700 Kč

Speciální akci pro studenty od 15 let připravila také Komerční banka. Až do konce října nabízí až 700 korun za založení konta G2.2.

Částku opět dostanete ve splátkách, a to po splnění předepsaných podmínek. Ty jsou následující:

  • První 350 korun získáte za založení a aktivování účtu do 31. října 2020.
  • Druhých 350 korun dostanete, pokud ve stejném termínu předložíte platný ISIC a na novém účtu proběhne alespoň jedna transakce.

Výhodou je, že konto G2.2 si můžete zřídit až do 30 let. Stačí jen prokázat, že studujete.

ČSOB: bonus jen do konce září

Finanční bonus nabízí studentům také ČSOB, a to rovných 1 000 korun. Získáte ho ale jen do konce září. Pokud tedy banka akci neprodlouží, máte dnes poslední šanci.

A jak peníze získat? Stačí splnit 2 podmínky:

  • Do 30 dnů od založení účtu se přihlásit do mobilní aplikace.
  • A ve stejné době alespoň jednou zaplatit kartou, mobilem nebo hodinkami.

Poslední šance také u Raiffeisenbank

Poslední bankou, která připravila akci speciálně pro studenty, je Raiffeisenbank. Stejně jako u ČSOB platí do konce září a zájemci v ní můžou získat 555 korun.

Stačí si sjednat Aktivní účet pro studenty. A do konce října pak alespoň jednou zaplatit debetní kartou.

UniCredit Bank nabízí vstupenky i peníze

Odměnu za založení konta nabízí také UniCredit Bank. Není sice speciálně pro studenty, nicméně v jejich případě jsou podmínky výhodnější.

Noví klienti, kteří si založí U konto, totiž dostanou 12 vstupenek do multikin CineStar a tříleté členství ve věrnostním programu těchto kin zdarma.

Běžní klienti přitom musí na účet měsíčně posílat minimálně 12 000 korun, aby se vyhnuli poplatkům za vedení. Naopak studenti mají U konto automaticky zdarma.

UniCredit Bank přichystala ještě jednu akci. Klienti, kteří si založí U konto do konce listopadu, mohou získat 1 % zpět ze všech plateb kartou. A to celý rok od založení účtu. Maximální výše vrácené částky je přitom 2 500 korun a měsíční strop 1 000 korun.

I „dospělé” běžné účty mohou konkurovat

U dalších poskytovatelů studenti aktuálně se speciálním zvýhodněním počítat nemůžou. Přesto se najdou nabídky, které stojí za pozornost.

Například Moneta Money Bank nabízí novým klientům odměnu 1 000 korun. Stačí si do konce listopadu založit běžný účet Tom Plus a ve stejném nebo následujícím měsíci zaplatit kartou dohromady alespoň 1 000 korun.

Vzhledem k tomu, že je tento účet bez poplatků, je pro studenty zajímavou alternativou ke speciálním kontům.

To samé platí také u běžného účtu od Equa bank. Nemusíte se u něj bát poplatků a do konce října získáte za jeho založení odměnu 500 korun.

Stačí jen:

  • konto založit přes speciální odkaz, který najdete na facebookové stránce banky,
  • a do 30 dnů poslat alespoň jednu platbu z mobilní aplikace.

Vše si předem porovnejte

Výhodou studentských účtů je, že si je zpravidla můžete zřídit už od 15 let. A nečekají vás na nich téměř žádné poplatky. A přestože možná zpočátku vlastní konto nepotřebujete, postupně jeho výhody oceníte.

Získáte totiž absolutní kontrolu nad svými úsporami. A také jistotu, že vám do nich nikdo nevidí. Je tedy jen na vás, jak se svými penězi hospodaříte a za co utrácíte.

Neznamená to ale, že potřebujete speciální studentský účet. Záleží totiž na tom, co od konta čekáte.

Pokud hledáte zajímavý bonus nebo alespoň malý úrok, sledujte studentské účty. Jestli je pro vás ale důležitější minimum poplatků a snadné používání, podívejte se i na ostatní běžné účty.

V každém případě si nezapomeňte jednotlivé nabídky důkladně srovnat pomocí porovnání běžných účtů. Snadno tak zjistíte, kde jsou jaké poplatky a jaké služby jsou s daným kontem spojené.

ANKETA k článku Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun"

Vybíráte běžný účet dle nabízených bonusů?
Počet odpovědí: 120

KOMENTÁŘE k článku Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

6.10.2020 08:52:01

Odměna za založení účtu, Komentoval(a): Bára

Platí odměna za založení účtu u Equa bank ještě v říjnu, anebo to byla akce jen na září? Chtěla bych založit účet mamce.
7.10.2020 09:06:13

Re: Odměna za založení účtu, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, Equa bank nyní nabízí za založení běžného účtu "odměnu za doporučení" ve výši 100 Kč, kterou dostane ten, kdo si běžný účet založí a ten, kdo novému klientovi účet doporučil (v žádosti o zřízení účtu je třeba uvést tel. číslo osoby, která Vám účet doporučila).

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat