Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Nedočerpání hypotéky

Nedočerpání hypotéky

Definice Nedočerpání hypotéky

Tato situace se Vám může přihodit v případě, že stavíte nebo rekonstruujete nemovitost, ale i také v případě americké hypotéky. U většiny bank nemusíte dočerpat až 20% z původní půjčované částky a máte to bez poplatku. V případě, že se tak nestane, tak jste povinni zaplatit u většiny bank smluvní pokutu ve výši 5% z nečerpané částky úvěru. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Nedočerpání hypotéky

ZV

#11631, Hypotéka a sankce, Hypoteční poradna, 2.11.2020

Dobrý den, banka mi vyčíslila účelně vynaložené náklady na 159 000 Kč při úvěru 2 436 000 Kč uzavřeném 19.2. 2019 s úrokem 2,79 % a fixací na 10 let. Jsou tyto náklady oprávněné?

Dobrý den,

a za co přesně Vám banka tuto sankci vyčíslila - za nedočerpání hypotéky nebo refinancování hypotéky před koncem fixace? Zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje u úvěrů na bydlení max. výši pokuty na 1% ze splácené částky (max. 50 000 Kč). Tento strop však platí jen pro úvěry, u kterých uplynulo min. 24 měsíců od podpisu smlouvy. 

Články o Nedočerpání hypotéky

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

31.10.2020, Hypotéka

…naúpravě splátkového kalendáře. Nedočerpání a prodloužení čerpání hypotékyS postupným čerpáním hypotéky souvisí takédalší 2 důležité pojmy: nedočerpání hypotéky a prodloužení čerpání hypotéky. S nedočerpáním se setkáte, když se vám podařídům postavit nebo zrekonstruovat levněji, …Banky v ČR