Jezdím málo, platím málo - Pojištění vozidel
pojišťovny Allianz pojišťovna

Popis produktu Jezdím málo, platím málo

Toto pojištění je unikátní produkt Allianz pojišťovny, kdy před sjednáním pojistné smlouvy si zvolíte počet kilometrů, který v daném roce najedete. Dle tohoto odhadu se vám vypočítává aktuální cena pojištění na daný rok. Podmínkou tohoto pojištění je dodat pojišťovně fotografie vašeho tachometru na začátku pojistného období a na konci. Čím méně kilometrů v daném roce najedete, tím vyšší slevu od pojišťovny na povinném ručení získáte.


Jak to celé přesně funguje?

-          na začátku si stanovíte, kolik kilometrů za rok asi najedete

-          dle stanovení počtu km se Vám odvíjí cena pojištění za rok

-          dodáte pojišťovně fotografii a stav Vašeho tachometru

-          3 měsíce před výročím Vás pojišťovna opět požádá o dodání aktuální fotky tachometru

-          Podle toho kolik jste celkem najeli, Vám pojišťovna stanoví cenu na další rok, kde zohlední přeplatek nebo nedoplatek z předcházejícího období

Proč zvolit povinné ručení od Allianz „Jezdím málo, platím málo“?

Běžné pojištění není příliš spravedlivé pro klienty, kteří nejezdí příliš často. Každý přece ví, že auto, které nejezdí, nebourá.
Proč by měl řidič, který auto „provětrá“ občas o víkendu, platit stejnou casu jako řidič, který s autem najezdí tisíce km ročně.
Povinné ručení Jezdím málo, platím málo, se vyplatí všem, co jezdí málo.
A to ji minimálně polovina všech aut v ČR. Mezi ně patří auto určena na:
- příležitostné jízdy
- auta určená na nákupy
- jízdy na chatu
- druhé auto v rodině

Dle našich zkušenosti se toto pojištění vyplatí klientům, kteří najezdí ročně do 5 000 km.

Co když špatně odhadnete předpokládaný nájezd km?

-          Najedu méně – pojišťovna zohlední přeplatek i vyšší slevu za méně najetých km

-          Najedu více – uhradíte nedoplatek, který odpovídá skutečné výši najetých km a na další rok slevu pojišťovna sníží

 Jak pojišťovna ověřuje skutečnost nájezdu?

Pojišťovna sází na důvěru klientů. Pojišťovna má však právo až 4x za rok provádět náhodné kontroly pojištěných aut nebo vás kdykoliv vyzvat o doložení aktuální fotky tachometru. Pokud odhalí nepravdivost či podvod, můžete dostat vysokou pokutu ve výši trojnásobku ročního pojistného pro neomezený počet najetých km – nejméně 25 tisíc Kč. Dále má pojišťovna právo odstoupit od smlouvy a rovněž podat trestní oznámení pro pojistný podvod. 

Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.