Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1424, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat zpět omylem zaslanou platbu na číslo účtu 000000-0130239511/0710 u CNB?

Dobrý den, prosím o informaci, jestli CNB eviduje číslo účtu 000000-0130239511/0710. Stala se mi taková věc, že jsem měla provést platbu na tento účet, ale do jiné banky (kod 0300) a nějakým záhadným způsobem jsem platbu odeslala na výše uvedený účet u CNB. Laskavě vás prosím o sdělení, zda toto číslo účtu u vás existuje a případně jak je možné omylem zaslanou částku získat zpět. Případné další informace vám samozřejmě poskytnu. Děkuji. S pozdravem Ing. Jana Výmolová

Dobrý den,

zda-li účet existuje Vám bohužel my coby poradenský portál nepotvrdíme (nemohla by tak učinit ani banka a to ani ČNB z důvodu zachování bankovního tajemství). Počkejte dva pracovní dny - pokud účet neexistoval, peníze se Vám vrátí zpět. Pokud účet existoval, výzva k navrácení peněz se standardně pokládá skrze svou banku, která kontaktuje majitele cílového účtu.

Petr JermářBanky.cz