Jak refinancovat úvěr ze stavební spořitelny a získat nižší úrokovou sazbu?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, lze si refinancovat úvěr stavební spořitelny, který mám nyní 5% na nižší u stávající spořitelny, kde ho mám veden? Když jsem jejich klient? Než nový zákazník, který přijde po mě a má nižší úroky než já stávající? Děkuji za dotaz

Dobrý den,

přijde na to, jestli Vám to Vaše úvěrová smlouva dovoluje. Stavební spořitelny si bohužel velmi rády klienty zavazují různými sankcemi a poplatky za předčasné splacení úvěru, a pak je nic nenutí refinancování umožnit (neboť útěk ke konkurenci je stížen právě oněmi sankcemi).

Prostudujte pořádně své úvěrové podmínky a i když by tam byly sankce, doporučuji to min. zkusit, o refinancování zažádat a vyhrožovat odchodem (blufovat).