Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1669, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak levně nakoupit EUR mimo banky a vyhnout se vysokým poplatkům za konverzi?

16.11.2014 Běžný účet

Doplnění dotazu 1666: Účel lze definovat jako mnohem levnější nákup EUR mimo banky (směnárny) a nechuť platit při výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí tučná procenta za konverzi z CZK na EUR dle neakceptovatelných kurzů prodeje valut/deviz většiny/všech bank. Četnost - cca 12x rok. Děkuji za informace, ale myslel jsem si to. Uvažuji spíše o otevření účtu v zahraničí... RS

Děkuji za doplnění - plně chápu. Sám také preferuji směnárny, např. exchange.cz s VIP kurzem na kupon a peníze vozím do zahraničí hotově (i když to není optimální z hlediska rizika odcizení). Ale banky lepší řešení nenabízejí a ani příchod moderních nízkonákladovek na trh v posledních pěti letech bohužel nic nového v této oblasti nepřinesl.