Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1761, Dotaz na běžný bankovní účet

Připojení vlastního logistického systému v Excelu s bankovními údaji - jak to zvládnout jednoduše a bezpečně?

19.1.2015 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 1753: Dovoluji si odpovědět na Vaši reakci na můj dotaz: Ano, jde mi o synchronizaci dat, jak uvádíte. Ovšem na amatérské úrovni, dalo by se říci. Nepoužívám žádný komerční účetní systém, ale naprogramoval jsem si svůj vlastní logistický systém ve VBA v Excelu. Nyní tento potřebuji informačně propojit s údaji z banky a to co nejjednodušším, třebaže nezabezpečeným systémem. U API, třebaže umí leccos, se už zamotám do tokenů a komunikačních protokolů a nastavování a nevyhnu se smlouvě apod... A nezvládnu to sám... Cestou analýzy emailů jsem už úspěšně připojil e-shop a nikdy s tím nebyly problémy, takže je neočekávám ani u výpisů z banky. Pokud např. nepojede poštovní server a propojení tedy "vypadne", je to pro mne stejná hrozba, jako když vypadne připojení k internetu, takže pro mé potřeby to mohu zcela opominout. Jediným probléme tak jsou občasné a ve své podstatě neodůvodněné změny ve formátu zprávy :-) Od banky tedy potřebuji pouze mailový výpis v reálném čase obsahující variabilní symbol a výši platby. Vámi uvedená FIO toto nazývá "hlásiče" a nabízí je v konfigurovatelné podobě, tak to zkusíme a uvidímě...

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Ano, FIO Banka bude pro tento účel dobrá volba - při tvorbě jejich systému mysleli na to, že někdo další bude chtít jejich výstupy navázat na své systémy, mnohdy i "amatérské" (ne SAP, ne Stormware, atd.). Navíc je jejich účet (i pro podnikatele) zcela bez poplatků, takže za zkoušku nic nedáte. Hodně štěstí :)