Jak získat informace o metodice úročení produktů bank v ČR?

18.6.2015 Banka

Dobrý den, chtěl by jsem Vám prvně poděkovat za velmi kvalitní webové stránky. S jejich pomocí vyhledávám banky a snažím se získat infrmace do seminární práce, kterou píši. Rád by jsem Vás, ale požádal o radu. Snažím se získat informace o metodice úročení produktů bank v ČR (tedy anglická, francouzská, neměcká či americká metoda/standard). Banky se však k mým dotazům ne vždy staví přátelsky a často mě pouze posílají na své webové stránky, aby jsem si informace našel sám. V dokumentech ovšem nenajdu pokaždé informace které hledám. Prosím Vás zda-li Vás nenapadne způsob jak postupovat, nemám na koho se obrátit s dotazem a Vaše stránky mi zatím velmi dobře posloužili, minimálně jako seznam bank, produktů a webových portálů. Děkuji a budu se případně těšit na Vaši odpověď, Pavel Kovář

Dobrý den,

toto jsou dnes nejpoužívanější metody úročení:

  • act/act: doba úročení i délka roku se počítají přesně podle kalendáře
  • act/365: anglická metoda, založená na přesném výpočtu doby úročení, přičemž délka roku ve jmenovateli je vždy 365 dnů
  • act/360: francouzská metoda, doba úročení se počítá podle kalendáře, délka roku je 360 dnů
  • 30E/360: německá metoda, doba úročení se počítá zjednodušeným způsobem 30E, délka roku je 360 dnů
  • 30A/360: americká metoda, doba úročení se počítá zjednodušeným způsobem 30A, délka roku je 360 dnů