Banky.cz Bankovní poradna zdarma #201, Dotaz v bankovní poradně

Proč mi byly účtovány poplatky za vedení účtu, když jsem si zřídila První konto bez poplatků? Jak mohu zrušit konto, které nesplňuje slíbené podmínky?

Dobrý den,na základě doporučení úřednice na České poště jsem dceři zřídila První konto v CZK s tím, že si tam dcera může ukládat peníze a za vedení účtu nejsou žádné poplatky.Uložila jsem nutných 50,-Kč a více jsme po celou dobu nemohli nakonec vložit. Náhle mi za poslední 2 měsíce bylo účtováno za vedení účtu. Mám tedy dotaz jak je to možné a také jak postupovat, abych mohla konto ihned zrušit, protože nesplňuje to co bylo slíbeno. Nemám na to ještě investovat zbytečně a navíc do Vaší banky, když nevyužívám účet ani Vašich služeb. Děkuji za radu Petra Wildmannová, účet na jméno Bára Wildmannová,č.232547451

Dobrý den,

nejsme Vaše banka, ale nezávislý bankovně poradenský portál. Účet lze zrušit na libovolném obchodním místě Poštovní spořitelny, tedy na jakékoliv poště.

Vašemu zklamání se nedivím a pro příště doporučuji zvážit, od koho si necháváte radit. Přepážkový pracovník pošty Vám poradí s financemi stejně kvalitně asi jako zahradník - tedy vůbec. Obecně to platí o valné většině přepážkových pracovníků téměř všech bank, neboť tito lidé jsou placeni částečně provizně dle prodaných produktů. Více v našem článku Finanční poradenství po česku.