Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2041, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak najít banku s možností spolumajitelství účtu a výhodami jako vedení zdarma, výběry z bankomatu zdarma a kontokorent?

6.7.2015 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 2040: Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď, odchod od mBank již zvažuji. Mužete mi prosím poradit jestli ještě nějaká banka má možnost ne majitele účtu a dispodenta, ale dva spolumajitele podobně jako mBank? A jakou by jste mi poradil banku požaduji u ní výběry z bankomatu zdarma (alespoň nějaké) vedení zdarma (případně do +- 50 Kč) kreditku a kontokorent (ne že bych služby pravidelně využíval, ale spíše o pocit určitě jistoty kdyby se něco stalo), a nejlépe kamennou pobočku. děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

možnost mít dva majitele účtu má mimo mBank pouze Citibank (která opouští retailový trh) a UniCredit Bank (ani nejhorší, ale ani nejlepší volba). Nicméně tento institut je poměrně právně komplikovaný a ani bych ho nedoporučil - lepší je jeden majitel účtu, který udělí dispoziční právo své manželce. Nebo každý z manželů svůj účet (výdaje na domácnost jdou z jednoho účtu, kam druhý odvádí část z platu).

Doporučuji Equa Bank (vše kompletně bez poplatků, bez podmínek, neomezené výběry z bankomatů všech bank) - pobočky banka má, ale nepracuje na nich s hotovostí. Dále lze doporučit i Fio Banku, která na rozdíl od Equa Bank na pobočkách s hotovostí pracuje, ale výběry z bankomatů jsou bez poplatků jen z vlastní Fio sítě, za ostatní se platí. Žádná z těchto bank kreditní kartu nenabízí (opět, velmi drahý zdroj peněz - když se něco stane, dvě-tři výplaty byste měl mít na účtu jako rezervu - a více Vám stejně nikdo přes kreditku či kontokorent nepůjčí). Fio nabízí kontokorent, ale doporučuji se obejít i bez něj.