Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2183, Platební styk Česko-Slovensko

Platební styk Česko-Slovensko, Běžný účet

21.9.2015 Běžný účet

Dobrý deň, 1. Ak Slovák pracuje v CZ, zamestnávateľ mu platí mzdu v Kč - OK, ale len na CZ účet. Otázka: Je na to nejaký dôvod (poplatky)? 2. Slovák ak pracuje v CZ potrebuje 1 kartu pre seba na výbery/platby v CZ a v Kč + 2 kartu pre manželku (rodinu na SK) pre výbery/platby v Euro. Otázka 1: Dá sa zriadiť Slovákovi v CZ bežný účet s 2-mi kartami - 1 v Kč + 1 v Euro ? Otázka 2: Ak mu zamestnávateľ pošle na účet Kč, môže ich časť previesť na Euro pre potreby manželky/rodiny? Ideálne by bolo ak by si Slovák mohol zriadiť online účet, kde by prijímal výplatu od CZ zamestnávateľa v Kč, mohol disponovať on Kč cez 1 kartu a súčasne jeho manželka cez 2 kartu disponovať na SK v Euro. Ďakujem za reakciu

Dobrý den,

udělejte to takto:

1) Vy si zřiďte běžný účet v CZK u Equa Bank, kde máte vše kompletně bez poplatků a podmínek (jde to online).

2) manželka si zřídí běžný účet na Slovensku u slovenské Fio Banky, kde má také vše bez poplatků a podmínek

3) manželce budete měsíčně přeposílat peníze na její účet (pro toto přeposílání si ještě Vy otevřete druhý účet u české Fio Banky, který je také kompletně zdarma a dokonce má bez poplatků platební styk ČR-SR).

U Fio Banky se platí jen za výběry z bankomatů cizích bank a u Equa Bank zase za zahraniční platební styk ČR-SR. Tedy na běžné používání v ČR je nejlepší Equa Bank, z toho přepošlete peníze do české Fio Banky a odsud manželce do Slovenské Fio Banky. Když to uděláte přesně takto, bude to kompletně bez poplatků.

Jakékoliv jiné řešení by bylo dražší. Druhá vydaná karta k českému účtu pro manželku pro používání na Slovensku by byla vždy nevýhodná (poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí).