Jak začít nakupovat akcie, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
25.9.2015 Akcie a investice

Dobrý den, Rád bych rychle nakoupil volně obchodovatelné akcie. Na akciovém trhu nejsem dosud žádným způsobem aktivní. Jsem fyzická osoba. Jaký je postup a jak rychle to trvá? Dostal jsem tip na společnosti Patria, Atlantic, nebo Fio ? Koho byste mi doporučili? Děkuji TB

Dobrý den,

doporučuji Fio (nejnižší poplatky, nejvíce user friendly online tool pro správu akcií).

Nejprve je třeba si přes Fio (či jiného partnera) nechat otevřít účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) - toto trvá obvykle 1-2 dny a stojí to 50-100 Kč. Pak lze již nakupovat akcie zcela bez omezení a neprodleně.

Doporučuji důsledně zvážit, zda-li jsou pro Vás akcie to pravé ořechové. Pro laika, který trhy pečlivě nesledoval minimálně několik posledních let a důkladně se neorientuje na poli financí, jsou investice do akcií spolehlivou cestou, jak přijít o úspory. Hodně a s relativně menším rizikem může laik vydělat pouze dvěma způsoby - buď má insider info, které ostatní účastníci trhu nemají, nebo nakupujete zaručené tituly v době krize (poslední byla 2009-2010), kdy jsou hluboce podhodnocené. V ostatních případech to je pro laika čistá loterie.