Můžete mi potvrdit, zda účet patří osobě, která se představila jako Rosťa?

6.10.2015 Běžný účet

Zdravím vás, nedávno jsem posílal jisté osobě peníze na účet, který je veden u vaší banky. Vím, že z důvodu ochrany osobních údajů mi nemůžete sdělit komu daný účet patří, nicméně bych vás chtěl poprosit, zda by jste mi alespoň mohli stručně potvrdit (stačí pouze ANO / NE), zda je účet psaný na osobu s křestním jménem, kterým se mi člověk představil? Jedná se o číslo účtu: XXX / 0800 a pán se mi představil, jako Rosťa, čili zřejmě Rostislav. Předem moc děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

nejsme Česká spořitelna, ale poradenský portál. Žádná banka Vám nemůže poskytnout v rámci zachování bankovního tajemství ani takto stručnou odpověď ohledně křestního jména.

Obecně, není to vlastně jedno, kdo je majitelem účtu, kam jste poslal peníze za nějakou protislužbu? Pokud jste protislužbu nedostal a protistrana Vás podvedla, doporučuji platbu označit za omylem poslanou. Vaše banka následně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud protistrana peníze nevrátí, lze ji žalovat pro bezdůvodné obohacení se.