Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #2984, Existence čísla účtu

Existence čísla účtu, Banka

19.8.2016 Banka

Dobrý den, vrátila se mně poštovní poukázka i s se zaslanými penězi. Pravděpodobně špatné číslo účtu. Mám tedy dotaz zda existuje účet číslo 3000047638/7940, vs 985117040, majitel účtu Stavební bytové družstvo Jindřichův Hradec. Děkuji. Martina Krupařová

Dobrý den,

zadané číslo účtu chybné není (formát je v souladu s kontrolním algoritmem modulo 11), tedy existovat může, ale nemusí. Existenci Vám bohužel žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství potvrdit ani vyvrátit nemůže, ale pokud se Vám peníze vrátily, je na 99% pravděpodobné, že číslo účtu neexistuje (jiný důvod není - variabilní symbol na toto nemá vliv).