Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3020, Společný účet pro manžele

Jak najít banku, která umožňuje sdílený běžný účet pro manželský pár?

5.9.2016 Běžný účet

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně běžného účtu. Nedávno jsem se oženil a s manželkou chceme používat jediný běžný účet, kde by byli 2 majitelé účtu se stejnými právy. Nelíbí se nám možnost, kdy jeden je majitelem účtu a druhý pouze disponent s omezenými právy. Zatím jsem se ptal asi v pěti bankách a k mému překvapení žádná z nich 2 majitele neumožňuje. Víte o bankách, které tuto možnost mají? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

společný běžný účet nabízí pouze 2 banky (UniCredit bank a mBank), nicméně toto řešení nemohu doporučit. Pokud by se nedejbože jednomu z vás stala nehoda, notář by musel do ukončení dědického řízení účet zablokovat - jeden z vás by byl několik měsíců bez peněz.

Mnohem lepší je mít dva běžné účty (každý svůj) a z jednoho platit společné náklady (nájem, energie, atd. - druhý účet sem bude měsíčně něco přispívat). Takto budete mít dvě nezávislé platební karty (hodí se pro cesty do zahraničí, kdyby jedna karta přestala fungovat) a v případě nehody by se ani jeden z vás dvou neocitl bez peněz a mohl by během dědického řízení fungovat bez finančních omezení.

Dva účty pro manžele byl dříve zbytečně drahý luxus, ale dnes v době bez-poplatkových účtů není nad čím váhat. Doporučuji Equa bank, kde máte vše kompletně zdarma bez jakýchkoliv podmínek.